logo

Рослинництво

Експерти радять використовувати комплексний підхід для захисту та живлення ріпаку

Експерти радять використовувати комплексний підхід для захисту та живлення ріпаку

Рослинництво 19 квітня 2021. 10:45 2020

Озимий ріпак відновив вегетацію в усіх регіонах України. Проте шкідники вийшли з місць перезимівлі набагато раніше і наразі з підвищенням температур інтенсивно поширюються та живляться молодими рослинами.

Про це повідомляють в компанії UKRAVIT.

Відзначається, що в комплексі з достатньою кількістю опадів також створюються оптимальні умови для розвитку хвороб, тому більшість аграріїв після відновлення вегетації ріпаку вже провели перші обробки сумішами інсектицидів та фунгіцидів.

Фахівці компанії UKRAVIT звертають увагу, що задля нівелювання невиправданих втрат обов’язковим елементом системи захисту є моніторинг полів, оскільки він дозволяє обрати максимально придатний період для фунгіцидної та інсектицидної обробок. Такий прийом допоможе захистити культуру від комплексу збудників хвороб і шкідників (видів прихованохоботників, хрестоцвітих блішок, листоїдів, пильщиків) та запобігти зниженню врожайності.

«Наразі більшість регіонів вирощування ріпаку озимого характеризуються перевищенням економічного порогу шкодочинності хрестоцвітих блішок, прихованохоботників, листоїдів та інших видів шкідників. До того ж рослини вийшли з перезимівлі вже уражені такими хворобами як пероноспороз, альтернаріоз, фомоз, фузаріоз та бактеріоз кореня, — зазначає керівник агрономічного департаменту UKRAVIT Олександр Мигловець. — Подальше підвищення середньодобових температур повітря сприятиме максимальному розмноженню, поширенню та розвитку шкодочинних організмів, тому необхідно особливо ретельно оглядати поля та своєчасно проводити обприскування. Варто також враховувати і те, що після перезимівлі відбувається активне наростання надземної листової маси ріпаку, тому посіви рекомендовано забезпечити необхідними елементами живлення, особливо бором».

Олександр Мигловець підкреслює, що для повноцінної реалізації генетичного потенціалу гібридів і сортів ріпаку озимого в умовах поточного сезону до технології захисту необхідно підходити професійно та зважено з урахуванням усіх особливостей. Для другої весняної обробки він рекомендує застосувати комплексно інсектицид Венон (клотіанідин, 200 г/л + альфа-циперметрин, 100 г/л) і фунгіцид Дезарал Екстра (карбендазим, 250 г/л + флутриафол, 125 г/л). А щоб забезпечити потужний ріст і розвиток рослин, до бакової суміші обов’язково потрібно додати легкозасвоювані мікродобрива Авангард Ріпак і Авангард Бор.

Венон володіє контактною та системною дією й забезпечує одночасно швидкий «нокаут-ефект» і тривалий період захисної дії. Препарат ефективно контролює широкий спектр шкідників, у тому числі стійких до піретроїдів, і попереджує появу резистентності. А завдяки системній дії він надійно захищає необроблені молоді пагони та листя рослин.

Дезарал Екстра характеризується профілактичними та лікувальними властивостями і фумігаційним ефектом. За рахунок поєднання системних діючих речовин із різними механізмами дії він забезпечує високу ефективність проти комплексу найбільш шкодочинних збудників грибкових хвороб упродовж тривалого періоду.

Авангард Ріпак містить збалансований комплекс макро-, мезо- та мікроелементів і забезпечує потреби культури в елементах живлення. Перша та друга весняні обробки прискорюють відростання центрального стебла, продуктивних пагонів, покращують закладання генеративних органів і сприяють прибавці врожайності.

А оскільки ріпак є борофільною культурою, необхідно обов’язково застосовувати борні добрива, зокрема Авангард Бор — адже навіть якщо у вашому ґрунті міститься достатня кількість цього елемента, відсоток його засвоєння коливається в межах 3-10%. Також бор не здатний переміщуватись до нових приростів, тому ріпак рекомендовано послідовно підживлювати до трьох разів добривом Авангард Бор (від початку відновлення вегетації до початку цвітіння). Це сприятиме інтенсивному росту та розвитку рослин, підвищенню їхньої стійкості до несприятливих факторів та допоможе попередити прояв дефіциту бору.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги