logo

Мультимедіа

Нацбанк ввів в обіг пам’ятну монету Кінь Пржевальського

16 серпня 2021. 06:12 2440

Пам’ятна монета «Кінь Пржевальського» номіналом 5 гривень продовжує серію «Флора і фауна України», яка розпочинає ряд монет «Чорнобиль. Відродження».

У 2016 році на території, що постраждала від наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, було створено найбільший і наймолодший об'єкт природно-заповідного фонду України — Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Ця територія стала своєрідним резерватом для розмноження не лише типових, а й рідкісних червонокнижних представників живого світу.

Пам'ятна монета присвячена символу відродження дикої природи, знаковій тварині заповідника — коню Пржевальського — єдиному існуючому виду диких коней, що зберігся донині в первісному вигляді та занесений до Міжнародної Червоної книги з природоохоронним статусом «на межі зникнення».

Монету виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування — «спеціальний анциркулейтед», маса — 16,5 г, діаметр — 35,0 мм, тираж — 40 000 штук (у тому числі 20 000 шт. у сувенірній упаковці). Гурт монети — рифлений.


Джерело фото: Національний банк України


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги