Краща аграрна практика 2019: що насправді мотивує сучасного студента

07 лютого 2020, 06:25 2267

5 лютого 2020 року в Києві відбулося нагородження переможця та фіналістів Всеукраїнського конкурсу «Краща аграрна практика 2019».

В цьому році даний конкурс проходить вже вп'яте, проте його мета залишається незмінною — дізнатися з перших вуст, як студенти проходять виробничу практику, чи потрібні їм для цього знання, отримані в навчальних закладах, а також з яким багажем вони хочуть повернутися до студентської лави.

До редакції AgroPortal.ua надійшло 119 відеоробіт з 19 аграрних навчальних закладів України. Найбільш активними були студенти Львівського і Вінницького національного аграрного університету, Житомирського національного агроекологічного університету, Полтавського фінансово-економічного коледжу ПДАА.

У фінал увійшли 10 кращих робіт. Шляхом онлайн-голосування перемогу здобула студентка Вінницького національного аграрного університету Іванна Шевцова. «Вибираючи заклад для навчання, студент повинен визначитися зі своїми пріоритетами і враховувати індивідуальні переваги, а не слухати поради батьків. Тільки коли професія до душі, тоді студенти мотивовані до розвитку», — зазначає Іванна.

Студент Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного Віктор Тиховод вважає, що для молодих фахівців вагомою мотивацією є висока оплата праці, тому вони шукають роботу за межами України. «Молодь також мотивує кар'єрне зростання і можливість постійного навчання, в тому числі практика і поїздки за кордон. Особисто мене мотивує можливість отримати нові знання, бажано іноземні, проте себе і свій розвиток я бачу тільки в Україні. Зараз допомагаю батькові в сімейному господарстві», — каже студент.

А ось Вікторія Мельник з Вінницького національного аграрного університету розповідає, що однією зі складових мотивації для студента є підтримка навчального закладу. «Цієї зими я завершила навчання і зіткнулася з проблемою пошуку першого місця роботи, тому було б добре, якби навчальні заклади забезпечували нас роботою. Оскільки моя спеціальність агрономія, то я зіткнулася ще й з сексизмом — до агрономів жіночої статі в нашій країні все ще ставляться упереджено», — розповідає Вікторія.

Головним партнером цього року виступила компанія UKRAVIТ, яка подарувала переможниці екшн-камеру GoPro HERO7.

«Нематеріальна мотивація для сучасної молоді часто має набагато більше значення, ніж матеріальна. Адже вона прагне, в першу чергу, розкрити свій потенціал, отримати нові актуальні знання і навички, а головне — максимально ефективно втілити їх в роботі», — підсумовує керівник департаменту маркетингу UKRAVIТ Ольга Дигун.

Решта партнерів конкурсу також відзначили, що сучасну молодь мотивують нематеріальні речі, такі як знання, розвиток, умови праці, визнання.


Для довідки: головним партнером конкурсу «Краща аграрна практика 2019» виступила компанія UKRAVIТ. Конкурс також підтримали: компанія «КВС-Україна», освітній проєкт «Агрокебети», журнал Agroexpert, компанія Bucuria Ukraine, Науково-методичний центр вищої та професійної передвищої освіти.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua