logo

Спецпроекты

Выращивание силосных гибридов UNIVERSEED: опыт Агрофирмы Песчанская

Выращивание силосных гибридов UNIVERSEED: опыт Агрофирмы Песчанская

Спецпроекты 23 сентября 2021. 06:14 2585

ООО «Агрофирма «Песчанская» (Харьковская обл.) в этом году стала одним из участников Silage workshop. Об объемах производства и приобретенном опыте, в частности — о технологии выращивания и заготовки силоса для кормления собственного дойного стада в 1300 голов, рассказал директор департамента растениеводства Руслан Довгопол.

*Текст подається мовою оригіналу

«Агрофірма «Піщанська» має 9500 га землі, на якій вирощується силосна кукурудза (800 га), люцерна (1500 га), озима пшениця, озимий та ярий ячмінь. Саме на цьому полі наприкінці квітня посіяна кукурудза силосних гібридів UNIVERSEED, і результатами на сьогодні задоволені», — розповідає спеціаліст.

Зокрема, на полі посіяно лінійку силосних гібридів UNIVERSEED: S2610/EXPG600 (ФАО 260), S3825 (ФАО 380), S3909 (ФАО 390), S4210 (ФАО 420), S4211/EXPG607 (ФАО 440), а також використовують захист від DEFENDA.

  Руслан Довгопол, директор департаменту рослинництва ТОВ «Агрофірма «Піщанська»

Менеджер із розвитку агротехнологій у східному регіоні компанії LNZ Group Сергій Уваров розповів детальніше про технологію посіву: «При посіві на глибині заробки насіння була температура +9,2 С, температура повітря — +13оС. Попередником на полі є озима пшениця, після її збирання проведено дискування та внесено 500 л аміачної води на гектар. Зі складних добрив внесено діамоній фосфат (100 кг/га), після чого було зроблено розпушування на глибину 28 см. Навесні провели передпосівну культивацію і далі здійснили посів кукурудзи за такими параметрами: ширина міжряддя — 56 см, глибина — 5 см, густота — 75 тис./га».

За словами Сергія Уварова, затяжна весна та перепади температур дещо відтягнули строки посіву, втім вчасні дощі сприяли гарним сходам. Ґрунтові гербіциди від DEFENDA вносилися в бакові суміші, а у фазі 4-5 листочків були внесені страхові гербіциди цього ж бренду, що допомогло захистити сходи від конкуренції з бур’янами за воду та поживні елементи.

 Сергій Уваров, менеджер із розвитку агротехнологій у східному регіоні компанії LNZ Group

Протягом травня на полі випало 64 мм опадів, трохи більше — у червні. Завдяки сприятливим погодним умовам рослини добре розвинулися: на етапі 14 листочків висота рослин гібриду S4211 становила 1,8 м, товщина стебла — 3 см, ширина листової поверхні — 11 см.

«Бачимо, що повітряні корені добре розвинені, тож вологи вистачає, а незначна гофрованість листа пояснюється перепадами температур, зокрема — більше 30оС», — додає Сергій Уваров.

З цього поля сподіваються отримати врожай силосної кукурудзи (силосної маси) близько 300 ц/га при висоті зрізу 50 см. Станом на 19 серпня заложили дві силосних траншеї та розпочали курган; техніки в агрофірмі вистачає, тому планують закінчити силосування за 3-4 доби.

«Агрофірма «Піщанська» займається молочним виробництвом. Наразі тут тримають 3100 голів ВРХ, — розповідає директор департаменту тваринництва Костянтин Джум. — У нас 1350 фуражних і 1150 дійних корів; середня продуктивність — 35 л молока з однієї корови на добу. Раціон наших корів складається з однакової кількості грубих кормів та концентратів. Окрім головного складника — силосу кукурудзяного, даємо сінаж люцерновий, дерть кукурудзяну та ячмінну, пивну дробину і соєвий жом. Ці корми господарство заготовляє самостійно».

За останні три роки в господарстві відбулося багато змін: зведено просторі корпуси, в яких багато повітря; для тварин створено максимально комфортні умови (лежаки, поїлки, кормові столи, вентилятори, зрошування), гній прибирається спеціальними машинами, коли тварини покидають секцію. Два доїльних зали (для новотільних корів та основного стада) дозволяють отримувати до 39,5 т молока.

Костянтин Джум із гордістю ділиться, що 97% загальної кількості отриманого молока постачається на завод компанії Danone Ukraine, а 3% залишається в господарстві для випоювання телят. Загалом же поголів’я худоби планують збільшувати, адже для цього наразі є всі умови.


AgroPortal.ua за матеріалами LNZ Group


Ключевые новости аграрного рынка в Telegram

Новости

Показать все

Блоги