logo

Спецпроекты

Mini Hub LNZ Group: результаты испытания пяти гибридов подсолнечника на Днепропетровщине

Mini Hub LNZ Group: результаты испытания пяти гибридов подсолнечника на Днепропетровщине

Спецпроекты 14 октября 2021. 06:30 1340

В этом году погода бросила вызов агропроизводителям. Перепады температур, поздний растянутый во времени посев, жара, град и ураганы заставили аграриев мобилизовать все свои силы, чтобы действовать в соответствии с ситуацией.

Специалисты LNZ Group также включились в борьбу за урожай — на демонстрационных участках Mini Hub. На одном из них, в Восточном регионе, они проверили эффективность эксклюзивных гибридов подсолнечника Strube Ukraine GmbH и систему защиты культур от DEFENDA.

*Текст подається мовою оригіналу

Посів соняшнику

Тривала холодна весна з перепадами температур від +8 до +28°С цього року змусила аграріїв відтягнути строки посіву соняшнику. Зокрема, у ФГ «Красноармієць» (с. П’ятихатки Дніпропетровської області), де знаходиться демонстраційна ділянка Mini Hub від LNZ Group, до посіву соняшнику приступили 23 квітня. До того часу температурний режим та опади не давали змоги зайти в поле.

На момент посіву температура повітря становила +13-14°С, а температура ґрунту — +10,5°С.

 • Посів: 23 квітня
 • Попередник: озимий ячмінь
 • Обробіток ґрунту: дискування 20 см, дві культивації 7-8 см та 5 см
 • Гібриди: класичні — Баско, Орфео, Сорелія, сульфо — Целсо і Фаусто
 • Площа посіву кожного гібрида — 28 соток
 • Густота посіву: 55 тис. рослин на га
 • Глибина посіву: 5 см
 • Ширина міжряддя: 70 см
 • Добрива: діамофоска 5:17:36 — 130 кг/га, аміачна вода — 100 л/га

Внесення гербіцидів

За словами менеджера з розвитку агротехнологій Південно-Східного регіону компанії LNZ Group Сергія Корнюшенка, перед внесенням гербіцидів два дні поспіль нічні температури знижувалися до -1-2°С, а це значить, що вони б негативно вплинули на роботу ґрунтових гербіцидів. Тому спершу дочекалися стабілізації температури і 28 квітня внесли препарати.

«Для внесення вибрали бакову суміш із двох продуктів: Сора-Нет (діюча речовина — пропізохлор) із нормою 2 л/га, який чудово контролює однорічні злакові бур’яни та м’якший за своєю дією, ніж ацетохлор, та Айдахо (діюча речовина — тербутилазин) з нормою 1,8 л/га, який контролює дводольні однорічні бур’яни, зокрема амброзію полинолисту. Норма води — 200 л/га», — говорить він.

Огляд посівів на полі

З 1 січня по 1 липня на території Дніпропетровської області випало від 350 до 500 мм опадів. Це майже річна норма для цього регіону.

За словами Сергія Корнюшенка, на посівах соняшнику це відзначилося кількома факторами:

 • розтягнуті терміни посіву. Сільгоспвиробники починали сіятися наприкінці квітня і закінчували наприкінці червня. Так само це призвело і до розтягнутих термінів збирання та додаткових витрат на десикацію;
 • часткове промивання ґрунтових гербіцидів, що вводило в стрес посіви соняшнику, а виробників змушувало йти на додаткові витрати — внесення амінокислот або стимуляторів росту;
 • спалахи хвороб, таких як борошниста роса, септоріоз, іржа, альтернаріоз.

На демонстраційній ділянці станом на 1 липня гібриди Целсо та Фаусто мали добре розвинену кореневу систему, досягали 1,6-1,7 м у висоту і почали викидати корзинку. Листовий апарат рослин був доволі чистий, проте були деякі механічні пошкодження та подекуди хвороби на нижніх листках. При цьому варто зазначити, що на них проводилася лише одна фунгіцидна обробка.

Гібриди Орфео та Баско сягали у висоту близько 1,7 м, Сорелія — 1,6 м. Листова маса була на цей час доволі серйозна, і вони теж починали викидати корзинку.

Після цього на Дніпропетровщині було і випадіння граду, і буревії, які призвели до вилягання сільгоспкультур. На ділянці Mini Hub посіви також частково постраждали. «Температура у липні — на початку серпня коливалася від +38°С вдень до +18-20°С вночі. Все це вплинуло на ріст, розвиток, формування, запилення соняшнику, формування корзинки», — пояснює Сергій Корнюшенко.

Станом на 13 серпня всі гібриди на демонстраційній ділянці повністю сформували корзинку. У Фаусто її середній діаметр сягав близько 18 см, у Целсо — 16-18 см, Орфео — 18-20 см, Баско — 19-20 см.

«Сорелія — класичний гібрид, більш пізній за решту на цьому полі, стійкий до семи рас заразихи, сформував корзинку близько 20-21 см і продовжував налив зерна. Для цього гібриду я б радив застосовувати росторегуляцію, оскільки зараз його висота близько 2 м», — радить Сергій Корнюшенко.

Збір урожаю

Станом на 13 вересня соняшник на демонстраційній ділянці Mini Hub у ФГ «Красноармієць» досяг повної стиглості. Його середня вологість становила 7,2%. Урожайність гібридів склала від 29 до 34 ц/га.


AgroPortal.ua по материалам LNZ Group


Ключевые новости аграрного рынка в Telegram

Новости

Показать все

Блоги