В оберемок: як заробити гроші на квітах

06 травня 2021, 06:19 3323

Світлана Яцишин із Великих Гаїв, що біля Тернополя, вже вкотре зустрічає весну з оберемками різнобарвних тюльпанів. Вони й розпочинають її квітковий сезон. Вслід за тюльпанами нагадують про себе нарциси, крокуси, віола, яка зимує у теплиці. Далі господиня висаджує сульфінію, петунію, триколірну фіалку. Після цього настає сезон півонії, яку у червні змінює лаванда. А завершує квітковий парад королева осені — хризантема.

ТЕРАПІЯ ДЛЯ ДУШІ

Світлана родом із Одещини. Згадуючи свою малу батьківщину, у її уяві постають бабуся з дідусем, які все своє життя працювали на землі. Дідусь був фермером, вирощував соняшник. Бабуся майже весь свій час проводила у теплиці, де дбайливо доглядала овочі. А на городі біля хати вона плекала квіти.

Та хоч як подобалася дівчині агрономічна діяльність її родичів, втім вона завжди виношувала мрію пов'язати своє життя з медициною. Отримавши диплом фармацевта, Світлана кілька років працювала за спеціальністю. Та в один момент Світлана вирішила залишити роботу провізора і присвятити себе квітам.

«Квіти завжди росли біля нашої хати у Великих Гаях, та п'ять років тому, коли народився наймолодший син Роман, я стала приділяти їм більше уваги, — розповідає Світлана Яцишин. — Поки син грався у піску, я поралася у квітнику. Та цього, вочевидь, було замало. Тож я стала опановувати технологію вигонки тюльпанів (вигонка — «змушування» рослин до вегетації у невластивий для цвітіння сезон) у закритому приміщенні.

Водночас на городі вирощувала хризантеми. Квіти так мене захопили, що я в певний момент відчула якусь залежність, коли не можеш зупинитися, настільки мене це притягувало. Робота біля квітів — це своєрідна терапія, коли душа відпочиває і набирається сил та енергії».

ТОНКА СПРАВА — ВИГОНКА

Спочатку Світлана вирощувала тюльпани для себе. Потім почала дарувати їх родичам і друзям. Коли попит на квіти став зростати, вирішила зайнятися цією справою серйозніше. Для цього не лише посадила більше тюльпанових цибулин, а й залишила роботу провізора. Це рішення, як не дивно, вона прийняла торік, саме під час карантину.

Хтось тоді переживав, що втратив роботу, а Світлана її знайшла. І для неї це не просто робота, а справа для душі. До того ж, у всіх починаннях жінку підтримує чоловік Ігор та трійко синів — Дмитро, Микола і Роман.

«Починали ми з п'ятиста тюльпанів голландських сортів, цього року виростили чотири тисячі, — розповідає квітникарка. — Тюльпановий сезон у нас стартує восени. Приблизно в середині жовтня висаджуємо у ящики цибулини і виносимо до підвалу.

Після двадцятого січня переселяємо їх у тепле приміщення. При додатковому освітленні спеціальними лампами через 25 днів тюльпани уже радують своїм цвітом. Щоправда, зрізую я їх, коли бутон ще тугий. Та перед тим квіти відбираю: з тих, в яких довге стебло, роблю букети. Тюльпани з коротким стеблом пересаджую в окремі горщики».

Щоб квітка якнайдовше тішила своїм цвітом, Світлана радить перед тим, як ставити її у вазу з водою, трішки підрізати стебло. Тюльпани не люблять надмірного тепла, тому вазу з квітами краще тримати у приміщенні, де температура не піднімається вище 18 градусів. Також слід подбати, щоб на квіти не потрапляло пряме сонячне проміння. Воду у вазі слід змінювати щодня, як і підрізати стебло. За таких умов тюльпани збережуть свою свіжість і красу більш як на два тижні.

САДИТИ КРАЩЕ ВОСЕНИ

«Що стосується тюльпанів, які ростуть у горщику, то вони теж не люблять надміру тепла і прямого сонячного проміння, — розповідає Світлана. — Поливати їх потрібно раз у п'ять, а то й шість днів, коли земля вже повністю суха. Після того, як тюльпани відцвітуть, їх слід зрізати і помістити горщики у темне приміщення. Восени цибулини треба витягнути з посудини, добре просушити, поділити, продезінфікувати антигрибковим препаратом і висадити у відкритий ґрунт.

Осінь — це саме та пора, коли необхідно садити тюльпани. Не навесні, як дехто гадає. Те саме стосується і тюльпанів, які ростуть на городі. В липні їх треба викопати, просушити у затінку, поділити, обприскати протигрибковим засобом і у вересні висадити у землю».

КВІТКОВИЙ ВЕРНІСАЖ

Після тюльпанового сезону, який у Світлани Яцишин завершується 8 березня, нагадує про себе віола, що зимує у теплиці. У середині місяця господиня виносить її на вулицю. А тим часом готує теплицю для нових мешканців — триколірної фіалки, сульфінії, петунії та інших балконних квітів.

Потім клопочеться у розсаднику з різними сортами півонії. У червні доглядає лаванду, яку посіяла торік. Сподівається, що вже наступного літа буде насолоджуватися її п'янким ароматом. Водночас Світлана доглядає за кулеподібними хризантемами, які завершують квітковий сезон.


AgroPortal.ua за матеріалами Сільський господар