Неймовірні села України 2019: Суботів

17 червня 2019, 00:00 7862

Село Суботів, що на Черкащині, має славетну історію. Саме тут народився і сформувався як особистість великий державотворець та гетьман України — Богдан Хмельницький. Окрім цього, в Суботові двічі побував Т.Г. Шевченко, який неодноразово згадував село у своїх творах. Село оточене двома річками — Тясмин і Суба, є два ставочки, луги з цілющими травами, багаті ліси та різнолистяні насадження.

Кількість населення у 2018 р. — 635 осіб.

Об’єкти культурної спадщини. Іллінська церква — визначна архітектурна, історична і культурна пам’ятка другої половини ХVІІ століття, що добре збереглася майже в первісному вигляді до наших днів; замчище Богдана Хмельницького; гідрологічна пам’ятка «Три криниці» з чистою джерельною водою; городище чорноліської культури; суботівський вітряк.

Туристична інфраструктура. На території села є етно-кафе, ресторанний комплекс, кафе-магазин. Для проживання — комплекс «Гетьманська корчма» та дві «зелені садиби».

Участь у конкурсах, програмах та грантах. Село вперше бере участь у конкурсі.

Внесок бізнесу, громадських організацій, активістів у розвиток села. Сільгосптоваровиробники допомагають технікою в зимові місяці на прогортання доріг від снігу, виділяють кошти на оздоровлення дітей. ТОВ «Суботів» придбало для школи обігрівачі, надавало фінансову допомогу на проведення культурно-мистецьких заходів. Настоятель Іллінської церкви допомагав коштами на проведення робіт з благоустрою села.

Приклади ефективної роботи органу місцевого самоврядування. В перспективному плані розвитку села червоною лінією проходять роботи з ремонту доріг, які упродовж останнього десятиліття не ремонтувалися. За 2016-2018 роки проведений капітальний ремонт (асфальтове покриття) трьох вуличних доріг. Сільський голова і депутати сільської ради плідно співпрацювали з народним депутатом, за сприяння якого проведено вуличне освітлення, зроблений ремонт системи опалення та замінено вікна на енергозберігаючі у фельдшерсько-акушерському пункті.

Бізнес-план — придбання санвузлів у три нові «зелені садиби» та стилізованого українського посуду.

З цього року на території села Суботів проходитиме Всеукраїнський фестиваль «Нескорена нація», в якому передбачається участь щонайменше 5-7 тисяч людей. Велика частина відвідувачів житиме в наметах, але будуть і ті, хто побажає жити в садибах. На сьогодні місць для розміщення гостей у селі обмаль. Тому у громади є бажання збільшити кількість так званих «зелених садиб». Та одна з перших умов для проживання — дотримання санітарно-гігієнічних норм. Тому призовий фонд буде витрачено на придбання санвузлів у три нові «зелені садиби» та придбання стилізованого українського посуду.

Загальна вартість витрат — 97 100 грн. З них:

Структура витрат Кількість, шт. Сума, грн
Душова кабінка 3 24 000
Унітаз 3 9 000
Умивальник 3 6 000
Дзеркало 3 1 500
Умивальні приналежності 3 600
Додаткове обладнання - 5 000
Доставка інвентарю - 5 000
Установка обладнання та оплата праці - 21 000
Стилізований посуд - 25 0000

Період реалізації проекту складає 2 місяці.


Проголосувати за бізнес-план села можна тут