Неймовірні села України 2019: Скрипаї

17 червня 2019, 00:00 9416

Село Скрипаї, що на Харківщині, знаходиться на березі річки Гнилиця ІІ. На території села розташований Скрипаївський лісовий заказник місцевого значення в Україні. Статус присвоєно для збереження унікальних соснових деревостанів віком 150 років, висаджених на рухливих пісках надзаплавної тераси долини Сіверський Донець. Бонітет насаджень — I. Заказник є навчальним об'єктом Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва.

Кількість населення у 2018 р. — 1040 осіб.

Об’єкти культурної спадщини. На території села знаходиться державний лісовий заказник «Скрипаївський» та церква Вознесіння Господнього.

Туристична інфраструктура. На території села відсутня туристична інфраструктура.

Участь у конкурсах, програмах та грантах. У 2016 році село взяло участь у конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» Реалізація цього проекту не тільки забезпечила мешканців чистою питною водою, а й створила привабливий, з естетичної точки зору, вигляд села. У 2017 році завдяки цьому ж гранту провели енергозберігаючі заходи та покращили санітарно-гігієнічні умови у приміщенні шкільної їдальні.

Внесок бізнесу, громадських організацій, активістів у розвиток села. Завдяки фермерським господарствам та іншим підприємствам створюються робочі місця на селі. За підтримки ФГ «Дельта», «Лисак Т.М.», «Скрипаї» проходять всі культурно-масові заходи на селі.

Приклади ефективної роботи органу місцевого самоврядування. За кошти місцевого бюджету проводяться ремонти в адмінбудівлях та облагороджуються зелені масиви.

Бізнес-план — будівництво та облаштування двох майданчиків для збирання та сортування ТПВ.

Однією з головних екологічних проблем у селі є велика кількість сміття, яке забруднює навколишнє природне середовище. Потрапляючи в ґрунт та річку Гнилиця, воно призводить до накопичення шкідливих елементів. Дехто із мешканців займається випалюванням сміття. Такий підхід є неприпустимий, оскільки при горінні вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, що здатні викликати у людей ракові захворювання. Друга проблема — це недосконале поводження з відходами. Великі обсяги утворюються та накопичуються на сміттєзвалищах. Проект будівництва та облаштування двох майданчиків у селі Скрипаї для збирання та сортування ТПВ дасть можливість дбайливо ставитись до самої природи та отримувати цінну сировину, яка буде придатна до використання у різних сферах промисловості.

Сума загальних витрат проекту складає 119 908 грн. Суму виграшу буде витрачено на будівництво залізобетонного майданчика та навісу зі сталевого профілю з накриттям та бортами з профільного листа для захисту сміттєвих баків (2 шт., 63 508 грн), накриті контейнери для сортування сміття (6 шт., 32 400 грн), контейнер для органіки (1 шт., 4 092 грн). Час реалізації проекту — 1 місяць.


Проголосувати за бізнес-план села можна тут