Неймовірні села України 2019: Скотареве

17 червня 2019, 00:00 12920

Скотареве — мальовниче і давнє село Черкащини, яке входить до складу Шполянської міської об’єднаної територіальної громади з 2017 року. За переказами, село виникло у ХVІ столітті з невеличкого хутора, який одержав назву Скотареве за іменем осадчого козака Скотаря. З часом змінювалась його різнобарвна історія, в якій перегортувались різні сторінки — і розквіту, і занепаду. Але селяни не втратили козацький дух і працьовитість, якими завжди прославляли Шполянщину.

Кількість населення у 2018 р. — 672 особи.

Об’єкти культурної спадщини. Скотарівський садибний парк є «родзинкою» села. Парк розташований на схилах озер, які каскадом спускаються долиною. Композиція алей та зорових вісей свідчить про те, що на місці, де зараз розоране поле, був палац.

Туристична інфраструктура. На території села є кафе, місце для розбиття кемпінгу (біля ставку) та потенційні зелені садиби.

Участь у конкурсах, програмах та грантах. Участь у проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» дозволив селу провести капітальний ремонт ФАПу, що дало можливість селянам отримувати більш якісні медичні послуги в комфортних умовах.

Внесок бізнесу, громадських організацій, активістів у розвиток села. За сприяння активістів села почалася відбудова церкви, наразі закладено фундамент майбутнього храму. Завдяки громадській організації «Фішер» було розчищено, впорядковано та зариблено ставки. За рахунок місцевих підприємців було встановлено огорожі навколо кладовища. Оплата харчування учнів 1-4 класів проводиться за рахунок сільськогосподарського підприємства.

Приклади ефективної роботи органу місцевого самоврядування. В селі побудовано нові сучасні тротуарні доріжки, освітлено вулиці, зроблений поточний ремонт доріг, облаштовані зупинки громадського транспорту. Також в селі на постійній основі працюють робітники комунального підприємства, яких було забезпечено всім необхідним обладнанням (бензокоси, висоторізи, бензопили). Задля надання якісних адміністративних послуг в старостаті створено відокремлене робоче місце ЦНАП, тепер селяни можуть отримувати повний перелік послуг, не виїжджаючи за межі села. Між селом та адміністративним центром громади містом Шпола запроваджено сполучення громадським транспортом, автобус курсує двічі на день (вранці та ввечері). В.о. старости сумлінно ставиться до виконання своїх обов’язків, публічно звітує про свою роботу перед жителями села, бере активну участь у навчаннях для старост, освітніх програмах для місцевого самоврядування.

Бізнес-план — облаштування прибережної зони відпочинку навколо ставка в центрі села.

Для жителів громади постає актуальне питання якісного дозвілля і відпочинку, люди хочуть відпочивати на природі родинами, рибалити, влаштовувати пікніки. Для такого сімейного виду відпочинку в громаді відсутні спеціально облаштовані місця.

Створення зони відпочинку дасть змогу отримувати кошти за оренду бесідок, альтанок, місць для риболовлі. Всі отримані кошти будуть спрямовуватися на подальший розвиток території навколо ставка — облаштування місць для купання, закупівлі човнів та катамаранів тощо. Витрати, пов’язані з оплатою праці охоронців, бере на себе ГО «Фішер», що й на теперішній час наглядає за ставком.

Завданням проекту є створення всіх необхідних умов для комфортного та безпечного відпочинку жителів громади на природі: облаштування комфортних бесідок, альтанок, лавочок; встановлення ліхтарів та сміттєвих урн; встановлення камер безпеки.

Сума загальних витрат проекту становить 100 тис. грн, з яких:

Структура витрат Кількість, шт. Сума, грн
Бесідка 3 37 500
Альтанка 2 30 000
Садова гойдалка 2 10 000
Лавка 5 10 000
Вулична Wi-Fi камера 2 3 000
Вуличний світильник 3 7 500
Сміттєва урна 4 2 000

Для реалізації даного проекту селу необхідний 1 місяць.


Проголосувати за бізнес-план села можна тут