Неймовірні села України 2018: Одне із сіл отримає подарунок від Посольства Королівства Нідерландів

25 травня 2018, 06:46 6738

Цього року Посольство Королівства Нідерландів підтримає ІІІ Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2018». AgroPortal.ua поспілкувався із радником з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Каролін Спаанс про підтримку конкурсу та розвиток українського села.

Чому ви вирішили підтримати конкурс «Неймовірні села України 2018»?

Каролін Спаанс: Мені дуже імпонує цьогорічна концепція конкурсу — розвиток зеленого туризму в селах. Я вже в Україні майже два роки, тому відвідала дуже багато нових та цікавих місць поза межами великих міст.  Навіть не очікувала, що Україна настільки різноманітна, і має такий величезний потенціал для зеленого туризму. Взяти хоча б проект «Вишиваний Шлях», який започаткувала асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», суть якого — проїхати велосипедом через всю Україну із заходу на схід, побачити красу та неймовірність України, або ж новий тренд серед міських жителів — відпочинок на фермах, на яких вони можуть більше довідатися про життя на селі.

«N.B.!» Неймовірні села України 2018: півфіналісти

Я сподіваюсь, що завдяки такому конкурсу багато сіл зможуть заявити про себе, про свої можливості у зеленому туризмі, а ми в свою чергу допоможемо зробити їх більш відомими серед іноземців.

На вашу думку, чим корисний даний конкурс для самих сіл?

Каролін Спаанс: Насправді, це чудовий шанс для жителів села поділитися своїми успіхами та ідеями. Адже конкурс допомагає активізуватися та об’єднати свої сили місцевим органам влади, місцевим підприємствам та жителям самого села для того, щоб підвищити привабливість сільських районів для життя, праці та туризму. Загалом ми спостерігаємо тенденцію зменшення кількості сіл та їх населення, що не є позитивно, наприклад, для аграрного сектору.

Яким чином ви підтримуєте цьогорічний конкурс?

Каролін Спаанс: Краса навколо, багато зелені та квітів покращують економічний клімат, настрій та здоров'я громадян. Ми хотіли б подарувати одному із 10-ти сіл, що увійдуть до фіналу конкурсу, тюльпанову клумбу, адже тюльпан є голландським символом, який дуже подобається українцям. Ми сподіваємося, що це сприятиме привабливості села і стане початком нашої співпраці з ним.

Яким ви бачите подальший розвиток українського аграрного сектору?

Каролін Спаанс: Я вірю, що українські сільгоспвиробники і в подальшому зміцнюватимуть свій професіоналізм, якість продукції підвищуватиметься, зростатиме частка переробки та виробництва інноваційних продуктів для місцевих та зовнішніх ринків. Голландія, в свою чергу, може поділитися знаннями та технологіями для розвитку цього напрямку.

Чому важливо підтримувати українське село та сільські території?

Каролін Спаанс: Сільські території відіграють важливу роль у збереженні природної та культурної спадщини, але в той же час вони стикаються з проблемою депопуляції та виїзду молоді з села. Тому необхідно розробити рішення, які допоможуть покращити умови життя на селі, створити нові робочі місця, адже сьогодні українські сільгоспвиробники стикаються з труднощами у пошуку кваліфікованого персоналу. Активне залучення підприємств українського агропромислового комплексу також сприятиме розвитку сільських територій, тому, на мою думку, AgroPortal.ua і залучає своїх читачів — виробників сільгосппродукції — до підтримки даного конкурсу.

Дякую за розмову!


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua