Неймовірні села України 2017: премія Посольства Франції за внесок у збереження довкілля та біорізноманіття

04 травня 2017, 15:15 3265

Посольство Франції в Україні у рамках реалізації конкурсу «Неймовірні села України 2017» надасть премію за внесок у збереження довкілля та біорізноманіття.

«Після успіху конкурсу, організованого AgroPortal.ua у минулому році, та враховуючи можливості, що надає цей конкурсний відбір для популяризації найкращих практик, спрямованих на забезпечення сталого розвитку сільських територій України, Посольство у цьому році запроваджує спеціальну премію, яку буде присуджено селу, яке відзначиться своїми зусиллями, спрямованими на захист довкілля. Наприклад, через діяльність, пов«язану з біорізноманіттям та сільським господарством, таку як захист ґрунтів, агроекологія, органічне виробництво, та вирішення таких ключових проблем, як управління водними ресурсами, менеджмент відходів, енергетична ефективність», — констатували у Посольстві Франції в Україні. 

Зазначимо, що у грудні 2015 року у Франції відбулася 21-ша Конференція, присвячена змінам клімату, результатом якої стало підписання загальної угоди щодо спрямування зусиль на зниження температури глобального потепління на 2°C. 

На міжнародній арені Франція докладає всіх зусиль для підтримки ініціатив та практик, що можуть бути прикладом боротьби зі змінами клімату, розвитку виробництва з низькими викидами вуглецю та збереження біорізноманіття.   

Наприклад, Франція була засновником світової ініціативи «4 для 1000», спрямованої на демонстрацію визначальної ролі, яку може відігравати сільське господарство у забезпеченні продовольчої безпеки та боротьбі зі змінами клімату завдяки покращенню технік утримання вуглецю у сільськогосподарських ґрунтах.  

В Україні протягом кількох років Франція підтримує проекти енергетичної ефективності та менеджменту відходів на рівні місцевих громад.