Як Краща аграрна практика допомогла студентам реалізувати мрії

08 листопада 2019, 06:00 4864

Цього року конкурс «Краща аграрна практика» відзначатиме свій перший ювілей — 5 років. За цей період редакція AgroPortal.ua познайомилася із близько 500 студентами з різних аграрних навчальних закладів України, а кількість переглядів сторінки конкурсу сягнула півмільйона.

Масштаби дійсно вражають, проте основна мета конкурсу залишилася незмінною: з перших вуст дізнатися, як студенти проходять виробничу практику, чи потрібні їм для цього знання, отримані в навчальних закладах, а також з яким багажем вони хочуть повернутися до студентської лави.

«N.B.!» Краща аграрна практика 2019. Продовжено термін подачі заявок

Результати конкурсу задовольняють потреби відразу трьох зацікавлених сторін: навчальних закладів, компаній-роботодавців і студентів.

Навчальні заклади завдяки конкурсу мають змогу зрозуміти, що саме студенту необхідно для навчання.

«Кожен учасник конкурсу «Краща аграрна практика» може продемонструвати, чого ж він насправді чекає від своєї виробничої практики, та якою, на його думку, вона має бути. Це дозволяє нам подивитися на питання проходження практики очима студента, що дуже важливо, — говорить ректор Сумського національного аграрного університету Володимир Ладика. — Конкурс мотивує студента ставитися до проходження практики серйозно й усвідомлено, до того ж стимулює креативність, розвиває творчі здібності. А творчий підхід до своєї роботи, як відомо, дозволяє досягати найкращих результатів».

Аграрні компанії можуть поповнити свій кадровий резерв.

«Ми завжди підтримуємо подібні проєкти, адже розуміємо, що учасники таких конкурсів у майбутньому стануть нашими колегами, клієнтами чи партнерами. Таким чином, ми робимо свій внесок в якість аграрного ринку, адже в сільському господарстві немає дилетантів, — розповідає керівник відділу маркетингу департаменту кукурудзи та соняшнику компанії «КВС-УКРАЇНА» Вікторія Таран».

А студенти — мають гарну можливість показати себе, знайти роботу, отримати визнання та коштовні подарунки. 

Як фіналісти минулорічного конкурсу використали свої подарунки, та що змінилося в їхньому житті після нагородження, редакція AgroPortal.ua розпитала їх особисто.

AgriLab. Старт кар’єри з новим гаджетом 

Перемогу в конкурсі «Краща аграрна практика 2018» здобув студент Житомирського агротехнічного коледжу Андрій Безверхий. Його відеоробота зібрала 180 тисяч голосів.

За словами Андрія, перемога у конкурсі мотивувала його до отримання нових знань у професійній сфері. «Після конкурсу я влаштувався на чудову роботу, в компанію «Агротехсоюз». Власне туди, де я проходив свою практику і про яку відзняв відео, що принесло мені перемогу, — говорить він. — iPad, подарований компанією AgriLab, допомагає у повсякденній роботі та навчанні. Туди я завантажив додатки, які дозволяють освоювати нові навички по моїй професії сервісного інженера».

DroneUA. П'ять хвилин, політ нормальний

В минулому році компанія DroneUA вперше підтримала конкурс і надала для трьох фіналістів сертифікати на навчання за спеціальністю «оператор БПЛА». Проте лише переможець конкурсу скористався цією можливістю.

«Спочатку було теоретичне навчання: якими програмами користуватися при зшиванні фотографій для загальної карти, які органи управління має дрон та взагалі, які вони бувають, — розповідає Андрій Безверхий. — Потім була практика, і ми літали та з’ясовували, які функції у дронів».

Євгеній Брага з Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва після участі у конкурсі пройшов 7-місячне стажування в агродепартаменті компанії BASF, взяв участь у конкурсі від навчального проєкту «Агрокебети», а тепер проходить стажування у Швейцарії. «Сертифікатом від DroneUA я не скористався, оскільки був на стажуванні в BASF. Але сам конкурс дав мені гарну можливість розкрити себе із творчого боку», — додає Євгеній.

Ігор Данчук з Борщівського агротехнічного коледжу також не використав свій сертифікат на навчання за спеціальністю «оператор БПЛА».

КВС-УКРАЇНА. Практика, яка не всім по зубах

Ігор Данчук хоч і не використав свій сертифікат від DroneUA, проте вдало пройшов стажування в компанії «КВС-УКРАЇНА».

«Я проходив практику на насіннєвому заводі «КВС-УКРАЇНА». Під час практики я брав участь у ремонті комбайна BOURGOIN JLD 610, допомагав у комплектуванні запасних ножів мульчера, проводив реставрацію та модернізацію ріжучих пристроїв кастраційних машин Castrix S4, брав участь у складанні та облаштуванні майстерні новими верстатами та стелажами, допомагав у проведенні щотижневих технічних оглядів автонавантажувальної техніки та у ліквідації протікання гідравлічного мастила в міні-автонавантажувачі Avant 220, змінював тукопроводи на кукурудзяній сівалці Monosem, — ділиться враженнями Ігор. — На підприємстві набрався досвіду роботи, взаємодії з працівниками та керівництвом. Щиро дякую організаторам конкурсу за надання можливості реалізувати свої мрії та набути досвід роботи». 

Наразі Ігор Данчук навчається у Тернопільському національному технічному університеті на факультеті «Галузеве машинобудування».

Данило Чемерис з Могилів-Подільського технолого-економічного коледжу та Микола Груненко з Відокремленого підрозділу «Слов'янського технікуму Луганського національного аграрного університету» свій шанс пройти практику на комплексі з кондиціювання насіння кукурудзи в м. Кам'янець-Подільський не використали.

УКАБ. Гроші — найкращий подарунок

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» надала по подарунковому сертифікату на 5 тис. грн для розвитку Івану Димчину з Вінницького національного аграрного університету та Сергію Плису з Новочорторийського державного аграрного технікуму.

Іван за виграні кошти придбав собі ноутбук. Зараз він продовжує своє навчання в університеті та планує їхати навчатися на магістратуру до Німеччини за спеціальністю «зооінженер».

Сергій вирішив оновити смартфон. «Завдяки новому телефону я складаю і визначаю раціони тварин та багато іншого, — говорить фіналіст. — Організаторам конкурсу хочу подякувати за те, що показали мою майбутню професію зі сторони та познайомили із майбутніми колегами».


Якщо ти також маєш бажання долучитися до нашого проєкту — знайти роботу своєї мрії, отримати коштовні подарунки та нові знайомства — не зволікай і швидше відправляй нам свою агроісторію, адже V Всеукраїнський конкурс «Краща аграрна практика 2019» вже стартував!


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua