AgroGear. Як підібрати якісний посівний комплекс за адекватною ціною

11 червня 2019, 06:22 3119

Складна модель універсального посівного комплексу KUHN ESPRO 6000 RC шириною 6 м дозволяє здійснювати висів насінин і внесення добрив за один прохід. Універсальний посівний комплекс має два ряди культивуючих дисків, за якими йде один ряд прикочуючих котків діаметром 900 мм.

Модель RC оснащена 5500-літровим бункером на два відділення, які розділені за принципом 60:40 (добриво:насіння). Завдяки двом окремим вимірювальним та дозувальним системам можливе використання кількох різних режимів роботи, зокрема і можливостей висіву:

-         висівати основну культуру з комбінованим внесенням добрив під корінь;

-         використовувати весь бункер для висіву основної культури;

-         висівати дві покривні культури на двох різних глибинах або проміжну культуру разом із основною культурою;

-         дозувати різні сорти основної культури окремо, однак висівати їх разом.

«У порівнянні з іншими сівалками нас влаштовувала ціна і якість її роботи. Ми довго підбирали, їздили по іншим підприємствам і зупинилися на ESPRO 6000 RC», — розповідає агроном із захисту рослин СТОВ «Черепин» (Київська обл.) Андрій Полішученко. — До того ж вона зручна в налаштуванні, проста в користуванні, для механізатора досить легко розібратися. Також перевагою стало те, що у даній сівалці є диски, а не лапи, що більше підходить для наших ґрунтів».

У господарстві кажуть, що на території Київської області весна наступає рано, і ґрунти в період посіву перенасичені вологою, колеса в сівалці не забиваються землею, тобто можна приступати до посіву раніше.

«Якщо планувати висів лише насіння, без мінеральних добрив, тоді працюють дві котушки, насіння засипається у повний бункер», — додає Андрій Полішученко.

Заступник директора СТОВ «Черепин» Олег Кирилюк каже, що при підборі також дивилися на сходи: «Комплексом ESPRO 6000 RC можна сіяти одразу після оранки, агрегат робить хороше посівне ложе. Без проблем регулюється глибина закладання насінини».

«Першою культурою, яку ми сіяли ESPRO 6000 RC, була гречка, потім — багаторічні трави. Восени висіяли всю озимину, це 830 га. Сходами на сьогоднішній день я задоволений», — розповідає директор ТОВ «Україна» (Чернігівська обл.) Микола Максименко.  

Фермер каже, що мав декілька критеріїв при виборі сівалки: якість посіву та дотримання норми висіву, глибина закладання насіння, передпосівний обробіток.

«Після посіву поле виглядає дуже гарно, не порівняти з тими сівалками, які у нас були раніше. ESPRO 6000 RC проста у користуванні, якщо електроніка працює, то і ламатися нічому, — каже Микола Максименко. — Є різниця, коли отримуєш 40 ц/га чи 50 ц/га, тому вирішили купити новий технологічний агрегат, який буде працювати ефективно та приносити відповідний прибуток».