Сільське господарство — єдина галузь, яка працює під відкритим небом, і єдиним мірилом для виробників є саме гектар землі. Протягом десяти років ми виступали за введення для сільгоспвиробників єдиного податку на гектар, який би диференціювався залежно від ґрунтово-кліматичних умов, у яких працює господарство. Зробити це дуже просто: взяти господарства, які добросовісно працюють і чесно сплачують податки, подивитися їхнє податкове навантаження на один гектар землі, і все.

Таку думку висловлює директор АФ «Ольвія» Анатолий Тиховод. 

Він пояснює, що сама ідея мінімального податкового навантаження на гектар не є поганою. «А от те, що сьогодні пропонує нам влада, дуже складно і непрозоро прописано. Це знову призведе до появи схем, як недобросовісним підприємствам можна ухилитися від податків, а ті, хто і до того сумлінно платив їх, будуть платити вдвічі більше», — впевнений Анатолій Тиховод. 

N.B. Заради чого українське село «продають» за 100 млн грн? 

«Влада спаплюжила ідеї агровиробників та профільних асоціацій, які виступали за запровадження мінімального податкового навантаження на гектар. Крім того, новим законопроєктом вона створює додатковий тиск на агровиробників через податки і контролюючі органи, а також створює загрозу для села», — підсумовує Анатолій Тиховод.


Для довідки: законопроєкт № 5600 передбачає запровадження мінімального податкового зобов’язання з 1 га сільськогосподарських земель. Такий податок становитиме 5% від нормативної грошової оцінки землі. При цьому до мінімального податкового зобов’язання не включають єдиний соціальний внесок, що означає додаткові 1,5% податкового навантаження.