В Україні вводять нову форму фінансової звітності

07 листопада 2018, 14:23 4722

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» та Програми EU-FINSTAR, впроваджує в Україні систему подання фінансової звітності в єдиному електронному форматі ХBRL для підприємств.

Як говориться у повідомленні НКЦПФР, ця система дозволить здійснювати збирання, обробку, перевірку та розкриття регулярної фінансової звітності підприємств у єдиному електронному форматі — в стандарті XBRL, що є сучасним стандартом подання фінансової звітності в електронному вигляді.

«Система спростить ведення бізнесу для українських компаній. Вони будуть подавати обов'язкову фінансову звітність за принципом «єдиного вікна»: в одному універсальному форматі для всіх регуляторів фінансового ринку (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Національний банк України, Міністерство фінансів України, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг)», — говориться у повідомленні.

Раніше фінансова звітність подавалась кожному регулятору окремо, при цьому формати подачі звітів відрізнялись один від одного.

Запуск нової системи планується у І кварталі 2019 року.

«Побудова цієї системи та перехід до електронного складання та подання звітності у форматі, зрозумілому інвесторам, є дуже важливим кроком. Це створить основу для прозорої та ефективної економіки. Якість та повнота фінансової звітності — необхідна умова  виникнення довіри інвесторів до українського ринку. Ми дуже вдячні нашим донорам за таку підтримку», — прокоментував голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

Процес побудови цієї системи вже розпочато, проведено тендер на розробку, укладено договір, в рамках якого комісія отримає весь необхідний пакет послуг — від розробки рішення до тестування, введення системи в експлуатацію, навчання персоналу та технічного обслуговування.


Для довідки: Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» вимагає від певних підприємств складати і подавати фінансову звітність органам державної влади за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі. До таких підприємств належать, зокрема, емітенти, цінні папери яких допущені до біржових торгів або щодо цінних паперів яких здійснено публічну пропозицію, банки, страховики, недержавні пенсійні фонди, інші фінансові установи.