Україна не справляється з експортом ріпаку

31 жовтня 2023, 15:31 2379

Україна cтаном на 30 жовтня експортувала 424 тис. т ріпаку, але відстає від законтрактованих обсягів через складнощі з логістикою.

Про це говориться у повідомленні аналітичного центру сільгоспкооперативу «ПУСК», створеного у межах ВАР.

«Україна не встигає поставляти законтрактовані обсяги ріпаку через логістику: деякі аграрії не отримали вчасно вагони. Через постачання кукурудзи до Румунії виникли черги і затримки вагонів. До того ж, активізувалася робота одеських портів — і вагонів не вистачає. Ліквідність на ринку невисока, умовні ціни на базисі СРТ морські порти становлять 14000-14500 грн/т. Слід зазначити, що здебільшого ріпак експортується авто- та залізничними шляхами до Чехії та Прибалтики, а не морем», — зазначають аналітики.

В Україні зосереджені обсяги ріпаку на рівні 500 тис. т. Водночас продавці не спішать реалізовувати олійну, можуть відкладати продажі до грудня в очікуванні вищих цін.

Проте на ріпак зростає попит на внутрішньому ринку з боку переробників.

«Наразі активний попит на ріпак з боку переробників, оскільки на листопад близько 60 тис. т ріпакової олії продано в Китай. Закупівельні ціни знаходяться в діапазоні 12900-13200 грн/т. Очікуємо невелику тенденцію до зростання — плюс 200-300 грн/т у найближчі два тижні. Як уже йшлося, зростає попит з боку переробників та експортерів», — резюмували фахівці.