Україна не отримувала жодних вимог від польських перевізників

07 листопада 2023, 10:28 1291

Джерело фото: trans.info

Блокування кордону шкодить інтересам обох країн і створює ризики для функціонування ініціативи «Шляхи солідарності».

Таку позицию оприлюднило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури щодо блокування польськими перевізниками пунктів пропуску «Корчова – Краківець», «Гребенне – Рава-Руська», «Дорогуськ – Ягодин». 

У міністерстві зазначили, що перебувають у постійній комунікації з Посольством України в Польщі, Міністерством інфраструктури Польщі, Єврокомісією та українськими перевізниками й прикордонними службами, щоб вирішити ситуацію.

«Станом на сьогодні офіційних вимог від польських перевізників не було передано жодному представнику української сторони», — підкреслили у міністерстві. 

І додали, що з інформації, яка доступна з повідомлень медіа та соцмереж, серед вимог: скасування транспортного безвізу — тобто повернення до системи дозволів на вантажні перевезення, окремі смуги та окремі черги для вантажівок з номерами ЄС та порожніх, доступ до системи «Шлях».

«За наявності офіційної та аргументованої позиції з боку польських партнерів ми відкриті до конструктивного діалогу. Для нас важливо, щоб інтереси перевізників обох країн були враховані.

Хочемо запевнити перевізників та експортерів: команда цілодобово працює над пошуком рішень, щоб якомога швидше розблокувати пункти пропуску», — додали у міністерстві.