Україна пройшла півшляху в наближенні агросектору до норм ЄС

17 лютого 2021, 12:58 2256

Україна наближає своє законодавство у сфері санітарних та фітосанітарних заходів до норм Європейського союзу. Вже ухвалено 55% необхідних євроінтеграційних законів.

Про це йшлося під час розмова міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з комісаром Європейської Комісії з питань сільського господарства Янушем Войцеховським, йдеться у повідомленні міністерства.

«Співпраця з Євросоюзом, а особливо в контексті аграрної політики, для нас є дуже важливою. За останні п«ять років ЄС став основним торговим партнером України на сільськогосподарському ринку — більше третини українського сільськогосподарського експорту надходить до держав-членів ЄС. Ми готові й надалі поглиблювати наші відносини, тим самим відкриваючи нові торговельно-економічні можливості для обох сторін», — зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

У фокусі кооперації України та ЄС — оновлення Угоди про асоціацію, розвиток вільної торгівлі, збільшення тарифних квот, розвиток органічної продукції, ефективна політика в контексті глобальних змін клімату, забезпечення «зеленого курсу» та багато інших. 

«З-поміж усіх завдань, які ми маємо реалізувати на виконання Угоди про асоціацію з ЄС, зобов«язання України в аграрній сфері складають 28%. Одним із найбільших — це сфера санітарних і фітосанітарних заходів (13%). Станом на сьогодні загальний прогрес щодо наближення законодавства у цій сфері становить вже 55%», — підкреслив Ігор Петрашко.

Так, за словами міністра, серед євроінтеграційних законів, які були прийняті нещодавно, важливим є закон «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин», який імплементує одразу 14 актів ЄС. Позитивним сигналом є також визнання еквівалентності в ЄС насіння зернових з України.  Крім того, Україна продовжує виконувати програму щодо досягнення цілей політики ЄС Farm to Fork. 

Зі свого боку, Комісар Європейської Комісії з питань сільського господарства Януш Войцеховський висловив позитивне бачення у розвитку відносин між Україною та ЄС та запевнив у великих перспективах для обох сторін.