Литовські фермери не бачать загрози від української агропродукції

31 жовтня 2023, 13:48 1103

Експорт українського зерна не становить загрози для фермерів Литви, оскільки транспортується через балтійські порти для реекспорту, відповідно, не є таким актуальним питанням, як для прифронтових країн.

Таку думку висловив лідер Спілки селян та зелених Литви (LVŽS) Рамунас Карбаускіс, пише «Інтерфакс-Україна».

«Експорт через Литву не може становити загрози (для фермерів. — Ред.), а може становити загрозу тільки в разі великого імпорту для місцевого споживання з України. Тому що українці змушені продавати зерно набагато дешевше, ніж на світовому ринку, але в цьому випадку для Литви це не так актуально, як для держав, які межують з Україною», — сказав він.

Водночас бізнесмен зазначив, що литовські фермери набагато краще налаштовані щодо українських фермерів і «не вважають, що тут є якась проблема».

За його інформацією, Литва закуповує для задоволення потреб внутрішнього ринку переважно кукурудзу, що не є прямою конкуренцією литовським фермерам. Він також нагадав, що через Клайпедський порт на експорт надходять невеликі обсяги української агропродукції, але це «реекспорт, який жодним чином не впливає на місцевий ринок».

Водночас Карбаускіс заявив, що розуміє польсько-угорську ситуацію, де є невдоволення місцевою конкуренцією за українське зерно.

«Я розумію ситуацію поляків та угорців, які стикаються з конкуренцією на місцевому ринку, у споживанні, і, можливо, це має сильний вплив. Мені здається, це пов'язано з виборами в Польщі, і галас навколо українського зерна міг бути перебільшений», — заявив очільник спілки.

Водночас він висловив упевненість у тому, що щойно Україна виграє війну, українські аграрії повернуться до глобальних ринків і цін, і все повернеться в «нормальне русло».

«Якщо наразі виникнуть невеликі проблеми, то після закінчення війни все повернеться на круги своя», — наголосив він.