Франція допоможе наближати український агросектор до норм ЄС

13 листопада 2023, 08:43 1041

Міністерство аграрної політики та продовольства України та Міністерство сільського господарства та продовольчого суверенітету Французької Республіки підписали Декларацію про наміри.

Як говориться у повідомленні Мінагрополітики, згідно з документом, Україна та Франція продовжать зміцнювати співробітництво в галузі сільського господарства. Зокрема, в процесі відбудови агросектору та наближення українського законодавства до норм та практик ЄС.  

«Визнаючи акт агресії росії проти України грубим порушенням міжнародного права та Статуту ООН, який підриває міжнародну безпеку та стабільність. Наголошуючи, що війна має драматичні наслідки для української економіки, зокрема для сільськогосподарського та агропродовольчого секторів», Україна та Франція домовилися продовжувати співпрацю у таких напрямах:

  • очищення та знезараження сільськогосподарських ґрунтів після розмінування на базі пропозицій французьких експертів;
  • розвиток економічного, наукового та технічного співробітництва в сфері генетики тварин;
  • розвиток партнерства між закладами сільськогосподарської професійно-технічної та вищої освіти;
  • продовження співробітництва у сфері земельних відносин, розпочате між Агенцією з управління земельними ресурсами та розвитку сільських територій Франції SAFER та Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Міністр сільського господарства Франції Марк Фено висловив готовність надалі сприяти відновленню та розвитку українського аграрного сектору.