Гудвеллі Україна нарощує поголів'я свиней

08 листопада 2019, 12:46 4667

Компанія «Гудвеллі Україна» (Goodvalley) у вересні 2019 року завезла свіже поголів'я з 167 голів: 125 ремонтних свинок і 42 кнури данської генетики, які поповнять основне стадо компанії. Тварини прибули з Данії після перевірки державними лабораторіями, карантину тривалістю один місяць.

Про це AgroPortal.ua повідомила головний ветеринарний лікар «Гудвеллі Україна» Леся Перун. 

«Сьогодні у нас налічується 13 900 голів свиноматок. У порівнянні з початком року це на 200 голів більше. Наша мета — покращити рівень супоросності та вагу відлучки на свиноматочних відділеннях. За перше півріччя ми досягли таких результатів: показник живонароджених поросят — 17,5, супоросність — 91%, 36,1 гол. відлучено на свиноматку на рік», — розповідає головний ветлікар «Гудвеллі Україна». 

В компанії зазначають, що українська галузь свинарства потерпає від африканської чуми свиней уже 7 років, і питання захисту поголів«я від цієї недуги надзвичайно гостро постало для всіх виробників свинини одразу після першого випадку цього захворювання в Україні ще в 2012 році.

Компанія «Гудвеллі Україна» обрала курс на випередження і створила цілу систему правил та вимог, які регламентують не тільки доступ до ферм, але і їхню роботу. Завдяки зміцненню правил біобезпеки компанія успішно продовжує нарощувати поголів'я. Серед останніх нововведень було скорочення переліку транспортних засобів, які можуть заїжджати на територію. Санпропускники і подвійні бар'єри були облаштовані ще раніше.

Наступним кроком буде перегляд логістики на території ферм з тим, щоб уникнути використання одних і тих же шляхів різними транспортними засобами компанії. В ідеалі компанія прагне усунути всі потенційні ризики і залучає для цього не тільки ресурси, але і досвід закордонних колег.

«Ферми компанії побудовані згідно системи трьох підрозділів: свиноматочник, дорощування, відгодівля. За підсумками першого півріччя середній показник добового приросту ваги на фермах дорощування становить 379 г, а на фермах відгодівлі — 946 г. В компанії постійно переглядають раціон тварин, щоб надати їм оптимальну кількість поживних речовин і покращити конверсію корму й приріст ваги», — зазначає Леся Перун.


Для довідки: «Гудвеллі Україна» (Goodvalley Ukraine) — українська сільськогосподарська компанія, яка належить данській Goodvalley і була створена в червні 2004 р в с.Копанки недалеко від м.Калуш (Івано-Франківська область). Основна діяльність групи зосереджена в дочірніх підприємствах Goodvalley Polska (Польща), Goodvalley Ukraine (Україна) і Goodvalley Russia (Росія).


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua