Страхування воєнних ризиків: DFC створить спецпредставництво в Україні

14 листопада 2023, 18:00 1412

Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) направить спецпредставника в Україну, щоб пришвидшити отримання страхування інвесторами.

Про це йшлося під час зустрічі першого віцепрем’єр-міністра України — міністра економіки України Юлії Свириденко із генеральним директором Міжнародної фінансової корпорації США (DFC) Скоттом Нейтаном, говориться у повідомленні Мінекономіки.

«Одним із головних завдань уряду в цьому та наступному роках є підтримка інвестицій приватного сектору економіки. Тому ми закликаємо стратегічних інвесторів подаватись на отримання страхування як через міністерство, напряму до DFC, так і через майбутнього спецпредставника. Інструмент страхування інвестицій в Україну уже доступний, та DFC планує активізувати свою роботу в цьому напрямі», — наголосила Юлія Свириденко на пресбрифінгу.

Наразі DFC проявляє інтерес до фінансування та страхування у ключових секторах економіки, зокрема проєктів у сфері енергетики. 

Загалом DFC уже підтримала низку проєктів в Україні на суму $400 млн. Зокрема, було виділено $250 млн для підтримки зусиль українських птахівників і виробників зерна щодо пом’якшення наслідків війни росії проти України. 

DFC також оголосила про укладення двох окремих угод на загальну суму $60 млн з українськими банками щодо мобілізації капіталу для сталої підтримки малого та середнього бізнесу шляхом полегшення їхнього доступу до фінансування в Україні. 

Четвертий проєкт стосується гарантій у розмірі $50 млн, які надаються для Глобальної програми фінансування торгівлі Міжнародної фінансової корпорації (IFC), яка розширила доступ українських банків до фінансування міжнародної торгівлі.

Крім того, DFC надає $25 млн страхування від політичних ризиків для Superhumans Center, некомерційного центру, який працює у сфері протезування та реабілітації людей, поранених під час війни в Україні.

«До кінця року DFC обіцяє розпочати фінансування ще декількох важливих проєктів. Також корпорація планує направити в Україну спецпредставника, щоб пришвидшити та полегшити страхування і фінансування інвестиційних проєктів. Він консультуватиме як український, так і міжнародний бізнес щодо співпраці з DFC. Ми сподіваємося, що намір корпорації мобілізувати $1 млрд інвестицій в Україну дуже скоро призведе до реалізації нових проєктів, зокрема стороною яких можуть бути державні компанії», — резюмувала Юлія Свириденко.