Агрономія та лісове господарство користуються найбільшим попитом серед агроспеціальностей

07 листопада 2023, 11:15 2742

Кількість нових абітурієнтів Поліського національного університету (м. Житомир) у 2023 році збільшилася порівняно з 2022 роком на 4%.

Про це AgroPortal.ua розповів ректор університету Олег Скидан.

У межах вступної кампанії 2023 року найбільшою популярністю серед абітурієнтів бакалаврату користувалися такі спеціальності: «Агрономія», «Право» та «Лісове господарство». Серед магістерських програм популярними були: «Лісове господарство», «Агрономія» та «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва».

З метою надійного забезпечення студентів належними базами практик у Поліському національному університеті укладені довгострокові договори про співробітництво з провідними українськими агрокомпаніями.

propData.content.image
Олег Скидан, ректор Поліського національного університету

На базі університету суб’єкти аграрного бізнесу проводять тренінги та професійні зустрічі зі студентами з метою проведення конкурсного відбору та працевлаштування. Серед здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності «Агрономія», які навчаються на індивідуальному графіку, більше 75% працюють за фахом у сфері агробізнесу. Відповідно до опитування випускників університету за аграрними спеціальностями, лише 1% з них планують відкривати власну справу.

Олег Скидан також наголошує, що під час воєнного стану було спрощено умови вступу за спеціальностями аграрного профілю, а спеціальностям галузі знань «Аграрні науки» було надано державну підтримку. Такі заходи підвищили зацікавленість абітурієнтів та зумовили зростання кількості поданих заяв на місця, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету.


Онлайн-видання AgroPortal.ua спільно з асоціацією УКАБ та освітнім проєктом «Агрокебети» вперше cформують список молодих та ефективних людей в агросекторі — «Агрогенерація 2023».

Учасниками можуть стати агропідприємці (ті, хто започаткував власну справу або продовжує сімейний бізнес) та наймані працівники в агрокомпаніях, які досягли керівних посад середнього або вищого рівня. Вік — до 35 років.

Щоб потрапити до списку «Агрогенерація 2023», потрібно заповнити електронну форму до 15 листопада 2023 року.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua