У Данії побудують екопоселення, яке відповідатиме цілям сталого розвитку

28 грудня 2018, 06:01 1722

У столиці Данії Копенгагені відведуть ділянку площею 35 тисяч квадратних метрів у районі Ерестад під екопоселення під назвою UN17 Village.

Його збудують із повторно використаних матеріалів — бетону, дерева та скла, а будівлі використовуватимуть винятково геотермальну та сонячну енергію.

UN17 Village позиціонують як перший будівельний проект у світі, який відповідатиме усім 17 «цілям сталого розвитку», — програмі, ухваленій на саміті ООН 2015 року. Архітектори сподіваються, що модель цього екопоселення стане прикладом для наслідування в усьому світі.

Поселення складатиметься з 400 квартир. Кожен модуль будинку матиме зелений дах і колектор дощової води, який зможе збирати півтора мільйона літрів на рік. Передбачається, що публічними просторами будуть користуватися не лише жителі будинків, але й усі мешканці Ерестаду. Це має зменшити соціальну нерівність. Комплекс матиме конференц-центр, ресторан, теплиці та заклади для фуд-шерингу — останні мають заохочувати людей вирощувати власні продукти та ділитися надлишками замість того, аби їх викидати.


Джерело фото: Еcotown.com.ua