Неймовірне село України 2017: разючі зміни у Червоному

08 травня 2018, 10:30 3089

Бачимо, що геть усі нові гойдалки у центрі села зайняті дітлашнею. Вочевидь, у місцевій школі закінчилися уроки. Ці оригінальні гойдалки, а також інші ковані вироби, оздоблені фігурною ковкою, сільрада замовляла у майстрів із сусідньої Вертокиївки за гроші, виграні у минулорічному конкурсі AgroPortal.ua «Неймовірні села України 2017».

За рік, відколи експедиція AgroPortal.ua побувала у цьому селі Андрушівського району на Житомирщині, й інших очевидних змін у Червоному багато. Наприклад, відкрився новенький зручний ЦНАП просто у приміщенні сільської ради. Будь-які питання, зокрема для місцевих підприємців, тут вирішуються протягом одного дня. 

Нові яскраві стенди розповідають про свіжі новини об'єднаної териториальної громади, котра поєднала із Червоним ще 6 навколишніх сіл.

Основні напрямки, які стратегічно окреслила для себе громада:

— облаштування доріг, які зараз у досить плачевному стані;

— розвиток місцевого підприємництва;

— формування команди молодих управлінців.

Молода команда у Червоному навчилася самостійно складати бізнес-плани і вигравати гранти. Завдяки ним, приміром, якісно поремонтували місцеву школу і дитячий садочок. Серйозно налаштовані і на участь у реставрації величного історичного об'єкту на території села — замку Терещенків.

Реформатори кажуть, що не бачать жодних бар'єрів для втілення планів, які задумали. Коли трапляються труднощі, шукають інших шляхів, нових партнерів. Наприклад, розпочали переговори із Житомирською міською радою про створення спільного  індустріального парку на території Глинівців — найближчого до обласного центру села Червоненської ОТГ.

У Червоному кажуть, що завдяки перемозі у конкурсі «Неймовірні села України 2017» отримали величезний поштовх саме для формування молодої команди реформаторів, які прийшли з різних сфер і ніколи не знали чиновницької рутини, а тому готові реалізовувати нові сміливі проекти.

Місцезнаходження/проїзд: Житомирська область, Андрушівський район, смт Червоне. Спочатку потрібно доїхати до Житомира, а звідти — авто чи маршруткою до смт Червоне (46 км). Перший рейс із Житомира о 6:20, останній — із смт Червоне о 19:30 (літній час) та о 17:30 (зимовий час).


Джерело фото: AgroPortal.ua