Мрія виділяє 4 млн грн на розвиток кооперативного руху

20 вересня 2017, 07:36 3133

Агрохолдинг «Мрія» — активний прихильник розвитку кооперативного руху на селі.

Упродовж двох років компанія надає практичну допомогу зі створення і підтримки роботи кооперативів. Зокрема, за її сприяння запрацювало 10 кооперативів.

Агрокомпанія допомагає організаційно ініціативним групам людей створити кооператив, надає фінансову допомогу, а також сприяє, щоб учасники кооперативного руху мали можливість підвищувати рівень своїх знань про особливості ведення бізнесу.

15 вересня «Мрія» провела вже другий кооперативний форум «Створюємо кооперативи — розвиваємо село». Захід відбувся на Козівщині, що на Тернопільщині. Адже саме тут функціонує перший кооператив, який допомогла створити «Мрія», — «Файна Поляна», а загалом у цьому районі функціонують три кооперативи — «Файна поляна», «Старий млин», «Добре молоко» (з 6 кооперативів на Тернопільщині), які розпочали роботу за організаційного і фінансового сприяння агрохолдингу.

«Для «Мрії» підтримка кооперативного руху — один з основних напрямків соціальної програми. Бо ми віримо, що саме кооперація є тим інструментом, який допоможе родинам наших пайовиків, селян стати заможними. І разом згуртуватися і зробити заможною нашу Україну. Тому на підтримку кооперативного руху ми виділяємо значні кошти. Для «Мрії» це є суто соціальний проект, ми не заробляємо жодної копійки, ми допомагаємо фінансово, допомагаємо експертизою. Допомагаємо кооперативам відшукати ринки збуту, знайти, де взяти добрива, де закупити саджанці. У неділю в нас відбудеться велике торжество — «Свято файних мрій». Ми будемо відзначати другу річницю роботи нашої «Файної Поляни». Цей кооператив — наш перший успішний проект», — розповідає заступник генерального директора агрохолдингу «Мрія» Нонна Шмідік.

Цього року «Мрія» оголосили конкурс проектів із загальним призовим фондом 4 млн грн, які будуть спрямовані саме на розвиток кооперативного руху — на підтримку і розвиток вже наявних кооперативів та створення нових.

«Для кооперативу, який тільки створюється, ми готові виділити 100 тис. грн на безповоротній основі. Якщо цих коштів буде мало, то ми готові виділити ще 200 тис. грн на поворотній основі. Але варто зазначити, що ці кошти надаються без жодних відсотків, терміном на два роки. Тільки-но ці гроші повертаються, ми їх знову вкладаємо у розвиток кооперативів. Тобто це такий собі залізний фонд, який буде діяти на підтримку кооперативного руху у Західній Україні, де працює компанія «Мрія». Від членів кооперативу потрібне співфінансування. Воно має становити хоча б 20%. Ми запроваджуємо співфінансування, тому що це загальна практика, та й люди тоді набагато більше цінують кожну гривню, яку ми їм дали. Наявним кооперативам ми готові виділити півмільйона гривень на поворотній основі терміном на два роки. Це ті кооперативи, які показують ефективні результати у попередній період, мають гарну історію, і ми бачимо, що ці кошти будуть використані за призначенням», — розповідає директор благодійного фонду агрохолдингу «Мрія» Василь Мартюк.

На створення нового кооперативу Орися Михайлишин 15 вересня отримала від «Мрії» сертифікат на 200 тис. грн. Планує продовжувати займатися переробкою молока.

«Рік успішно реалізовуємо чотири види сиру, це молоді сири і в тому числі моцарела, виготовлена за італійською технологією. Проблеми збуту немає. Бракує молока, тому ми йдемо на створення кооперативу, щоби мати можливість переробляти більше продукції. Три роки тому ми з чоловіком переїхали з Тернополя в село і завели кіз. Тоді й постало питання переробки молока. Натхнення прийшло із-за кордону. Ми були в Італії і бачили, яке відношення до козячого продукту. Коли італійці на вік-енд їдуть високо в гори, щоб попробувати козячого молока і сиру. Це для мене було дивно. А сьогодні це не дивно, тому що до нас їдуть пробувати сир і козяче молоко. Ми отримали 200 тисяч гривень від «Мрії» на поворотній основі й безвідсотково. Ці кошти підуть на обладнання. Ми маємо своє обладнання, ще докупимо пастеризатор, аналізатор молока і ще одну сироварню», — каже вона.


Джерело: 0352.ua