Як на Черкащині розвивають яблуневі сади

19 липня 2019, 07:11 1621

Сільськогосподарський кооператив «Яблуневий цвіт» з’явився не так давно в Городищі на Черкащині. Поки мають в розпорядженні лише 2 га землі, але вже будують плани на майбутнє і збираються розширятися.

Світлана та Сергій Пащенки стали ініціаторами створення кооперативу «Яблуневий цвіт». На ділянці торік заклали яблуневий інтенсивний карликовий сад на підщепі М9 на 300 саджанців, смородиновий ягідник на 200 кущів і цієї весни посадили ще 400 саджанців яблук та груш.

Вирощують яблука чотирьох зимових сортів: Ред Джонапринц, Моренс Джонагоред, Голден Делішес Смуті та Гала Маст і два сорти груші.

Сад повністю на системі крапельного зрошення, яку кооператив придбав за кошти обласного та районного бюджетів, виділених у межах програм підтримки кооперативів. Світлана Пащенко розповідає, що на отримані 115 тис. грн закупили саджанці й необхідне приладдя: насос із гідроакумулятором, плуг, обприскувач, роторну косарку, мотоблок із причепом, бочки для поливу.

В кооперативі чекають, коли сад ввійде в період повного плодоношення, коли з 1 га можна збирати близько 15 тонн яблук, а тим часом переймаються наступними кроками для розвитку кооперативу — організацією холодильного обладнання, бо без нього доводиться віддавати вирощене за безцінь.

«За збут яблук і ягід ми не переймаємося, проблем з цим не буде, бо в нашому регіоні дуже цінують і шанують локальну продукцію. На даному етапі для нас головне налагодити її зберігання», — зазначає Світлана Пащенко.

«N.B.!» Індекс агроефективності областей України 

Детальніше про кооператив читайте скоро в матеріалі #ІндексАПК. Черкаська область.


Джерело фото: AgroPortal.ua