Як на 3D-принтері надрукувати будинок із багнюки

14 листопада 2018, 06:22 1804

Експерименти зі створенням доступного житла за допомогою технологій 3D-друку не зупинити. Нове слово в даній темі сказали фахівці італійської компанії WASP. Їхній новий проект в буквальному сенсі створений з багнюки і обійшовся всього лише в $1000.

Будівельна суміш, яка використовувалася в процесі, на 25% складалася зі звичайного ґрунту, взятого на одному з італійських майданчиків. Ще 40% складу формувала солома, 25% — рисове лушпиння і тільки 10% — вапняк. Одержаний розчин застосовувався для друку стін будинку, але дах будівлі виконаний із дерева, а вся конструкція стоїть на бетонному фундаменті, правда, теж надрукованому на 3D-принтері.

Результатом стала споруда з вікнами, загальна площа якої склала 20 кв. м. Інтер'єр оздоблений деревом і справляє досить приємне враження для об'єкта, зробленого з таких матеріалів. Будівельний процес зайняв 10 днів, а бюджет проекту склав усього €900 (близько $1000). Правда, в цю суму увійшла лише ціна безпосередньо використаних будівельних матеріалів, без урахування вартості робочої сили.

Будівля отримала назву Gaia і, природно, має експериментальний характер. Італійські фахівці вважають, що цей прототип може стати в нагоді для вирішення житлової проблеми в цілому ряді країн, що розвиваються.


Джерело фото: Realt.onliner