Попри наявність великої кількості дешевих грошей, проблеми в світовій економіці не вирішені, й усі гадають, що може бути наступним «чорним лебедем». Домінуючими ризиками чергової економічної кризи може стати інфляція.

Таку думку висловив заступник директора Dragon Capital Сергій Фурса під час міжнародної конференції «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM).

«В Україні навряд чи відчули коронакризу, як в інших країнах. І навіть ВВП минулого року в країні впав лише на 4%, тоді як МВФ прогнозував 10%. Це сталося завдяки тому, що в світі все добре та є дуже багато грошей. Цього року ціни зіграли за Україну, включаючи аграрну продукцію, але наступного року ціни на газ, вугілля, нафта вже гратимуть проти України», — зазначає Сергій Фурса.

За його словами, шалена інвестиційна слабкість України в період коронакризи стала її сильною стороною, а той факт, що в країні не змогли зробити нормальний карантин, з точки зору економіки виявився плюсом.

«Ніхто не може передбачити, що стане наступним «чорним лебедем» і запустить чергову економічну кризу. Домінуючими ризиками є інфляція, насамперед у США. Якщо це станеться, то ми побачимо світову економічну кризу, як це було в 2008 році. Все впирається на 80-90% в інфляцію в світі та Китай, сповільнення якого теж є ризиком для всіх», — вважає Сергій Фурса.

Він додає, що є хороша новина — Україна суттєво змінилася в порівнянні з 2008 роком: змінилася структура економіки, експорту, мільярдерів.

«Ми більш стійкі за рахунок реформ, які були проведені з 2014 року, вільного курсоутворення, очищеної банківської системи, контрольованого державного боргу — це все зробило Україну більш стійкою, але це не означає, що в нас не буде девальвації. За умови світової економічної кризи ми впадемо, але це не буде так, як у 2008 році», — зазначає Сергій Фурса.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Мультимедіа