Цього року український ринок засобів захисту рослин стрімко виріс. Так склалися погодні умови, що аграрії застосували більше ЗЗР, ніж минулого року.

Таку думку висловила комерційний директор компанії ALFA Smart Agro Тетяна Мосендз.

«Щоб отримати якісний урожай, всі аграрії були вимушені проводити додаткові обробки посівів. Також на ринок вплинуло зростання цін на сільгосппродукцію, тож їм було вигідно інвестувати в якісний захист рослин для підвищення врожайності. Ці фактори призвели до того, що в 2021 році загальний ринок ЗЗР виріс на 12% і склав $1025 млн, а в обсягах зростання було на рівні 6% — до 87,8 тис. т», – зазначає Тетяна Мосендз.

За її словами, основний фактор росту ринку ЗЗР — це використання фунгіцидів, які коштують дорожче за гербіциди та інсектициди.

Щодо гравців ринку, то відповідно до внутрішньої аналітики компанії ALFA Smart Agro, лідером за показниками реалізації в грошовому еквіваленті залишається Syngenta (18%), потім йде Bayer (16%), BASF (12%), АDAMA (9%) і ALFA Smart Agro (7,5%). Порівняно з 2020 роком ALFA Smart Agro наростила свою частку та увійшла до п’ятірки лідерів.

Якщо говорити про обсяги продажів, то ALFA Smart Agro з часткою 10% стала третьою компанією на ринку.

Щодо майбутнього сезону Тетяна Мосендз висловила думку, що, скоріш за все, ринок чекають проблеми з частиною поставок препаратів із Китаю.

Але для українських аграріїв така ситуація не нова. Подібний стан ринку вже був на початку 2020 року, коли через карантинні обмеження підприємства Китаю зупинилися на тижні. Через певний час ситуація вирівнялася. Тому, за її словами, паніка — не найкращий порадник для прийняття рішень.

Тетяна Мосендз додала, що виробництво ALFA Smart Agro на 2022 рік було розпочато у серпні, і завод завантажений.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua