В останні кілька років аграрії все частіше стали користуватися інноваційними технологіями, а серед замовників ПО домінують аграрні компанії.

Програмні продукти, розроблювані для АПК, поступово підходять під єдиний знаменник, розповів в рамках Аграрної IT-конференції президент асоціації AgTech Ukraine Юрій Петрук.

За його словами, сьогодні вимальовується картина того, як має виглядати структура farm management.

«Дуже багато програмних продуктів мають обмінні інтерфейси, а вони стають більш різноманітними. Більшість з них додатково оснащені мобільними і десктопними версіями. Сьогодні безліч рішень для аграріїв взагалі мають тільки мобільні версії, орієнтовані на невеликих виробників та фермерів. Великим попитом такі програми користуються в Європі. Компанії-розробники припинили робити кожен щось своє. З'явилося розуміння того, що потрібно кооперуватися і створювати готові рішення для ринку», — сказав Петрук.

За його словами, SAS-системи почали монетизуватися в АПК, якщо раніше були практично всі безкоштовні. Раніше система орієнтувалася на те, щоб зібрати побільше користувачів та інформації про них, зараз же цю інформацію можна продавати і робити на її основі аналітику.

«Ще один сучасний тренд — безліч продуктів роблять для себе не холдинги, а дистриб'ютори і консультанти, і вони є основними виконавцями на ринку ПО. Перважно це агрохімічні та насіннєві компанії», — додав експерт.

Такі великі компанії, як Monsanto або Bayer, бачать в мобільних додатках більшу вигоду і щорічно працюють в цьому напрямі. Ринок мобільних додатків для агросектору в будь-якому разі буде розвиватися, вважає Петрук.

«Наступний тренд — обмін даними, він став стандартизованим і сертифікованим. Велику нішу зайняли компанії, які займаються сертифікацією передачі даних», — підсумував президент асоціації AgTech Ukraine.


Наталія Ключникова, AgroPortal.ua

Мультимедіа