Моя виробнича практика 2016 проходила у стінах Полтавської міської державної лікарні ветеринарної медицини. Чому я обрала саме це місце для проходження практики? Моя відповідь проста.

Саме Полтавська міська Державна лікарня ветеринарної медицини надає широкі можливості щодо проходження практики в дільничних лікарнях ветеринарної медицини, державних лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи на ринках міста Полтави; має потужну матеріальну базу, оскільки велика кількість її структурних підрозділів забезпечені приміщеннями та сучасним обладнанням.

За ці недовгі 1,5 місяці практики я сміялася і плакала разом з господарями тварин, співчувала і підбадьорювала їх, намагалася зробити все, що в мої силах. Особливо запам’ятався випадок, коли мені довелося заспокоювати господаря валер’янкою, в той час як його песику в іншій кімнаті всього лише робили щеплення.

Під час проходження практики мені знадобилися знання з профілюючих дисциплін, які я отримала під час навчання на факультеті ветеринарної медицини Полтавської державної аграрної академії. Я усвідомила те, що теорія і практика — це в певній мірі різні речі, і в той же час один без одного не можуть існувати. Можна мільйон разів прочитати про хворобу, знати її симптоми, діагностику, лікування, проте без досвіду так і не поставити вірний діагноз. Тому, я вважаю, що саме досвід і практика — це ті незамінні речі, котрих на даний час так гостро потребують студенти-ветеринари.

 

Досить насиченою виявилася практика з паразитології, яка дала змогу практично закріпити отримані в академії теоретичні знання. Також мені пощастило разом з працівниками лікарні побувати на виїздах в господарства з метою відбору матеріалу для дослідження.

Під час проходження практики я зіткнулася з такими проблемами як: нестача акушерських інструментів для дрібних тварин, недостатнє забезпечення засобами індивідуального захисту та недостатнє фінансування, яке заважало впроваджувати новітні технології.

По проходженню виробничої практики я повернулася до академії з безцінним досвідом та численною базою навичок, які так необхідні для роботи ветеринарного лікаря, а також занурилася у перспективи наукових досліджень в аспірантурі зі спеціальності «Ветеринарна медицина».

Світлана Сорокова, 1 курс магістратури, факультет «Ветеринарна медицина», Полтавська державна аграрна академія


Финал Всеукраинского конкурса «Лучшая аграрная практика 2016». Голосуем!

Мультимедіа