Я, як і кожний студент, амбіційна, креативна, енергійна, сучасна молода людина, енергію якої потрібно спрямувати у правильне русло. І природно, що мені хочеться якомога швидше застосувати на практиці всі здобуті в університеті знання, на власні очі побачити як працює техніка, як її правильно експлуатувати.

Одним із шляхів реалізації мого бажання стало проходження виробничої практики в ТОВ Агрофірма «Вікторія», яке є базовим підприємством групи компаній «Лебединський насіннєвий завод» (LNZ Group), розташованих на Сумщині. Підприємство вразило мене своїми розмірами (майже 10 тис. га с/г угідь), матеріально-технічною базою компанії, орієнтованої на використання GPS-навігації, ведення точного землеробства та використання технологій європейського рівня. Буду відвертим, одразу захотілося тут не тільки практику пройти, але й працевлаштуватися в майбутньому. А коли дізнався про співпрацю з міжнародними компаніями DuPont Pioneer, Monsanto та Syngenta, то бажання тільки посилилося.

Моя практика тривала з самого початку сезону і до підготовки ґрунту до наступного року. Зрозуміло, що для ефективної роботи необхідно було познайомитися з колективом та специфікою роботи на підприємстві, що я і зробив у першу чергу. Мені вдалося в короткі строки налагодити гарні стосунки з працівниками, вивчити карти полів, на яких необхідно було в подальшому працювати, ознайомитися з технікою.

Що мені найбільше імпонувало, так це те, що я був не простим практикантом, а помічником агронома. Це, звичайно, певна відповідальність, але і допомагає подорослішати за лічені години, оскільки за відсутності агронома, саме я, студент, керував усіма процесами, які відбувалися на полі.

Після лише теоретичної підготовки в університеті, я не зовсім був готовий до роботи. Виявилося, що в теорії та на відео все здається достатньо простим, а реально — налаштування агрегатів на практиці та їх використання — далеко не легка справа. Проте, як говорять у народі: «Не святі горшки ліплять». Виявилося, що користуватися сучасним трактором не складніше ніж смартфоном. Головне, щоб перший час поряд були фахівці, які в потрібний момент зорієнтували, підтримали, показали що до чого. Саме таких фахівців я зустрів у ТОВ «Агрофірма «Вікторія». За що я їм окремо вдячний.   

Незабутні враження залишилися після роботи на техніці Сase 3330, Сase 500, 340, 280, John Deere, New Holland, спеціальний комбайн для збирання насіннєвої кукурудзи в качанах Oxbo. Коли їдеш на такому комбайні, складається враження, що ти в престижній іномарці, потужність і розмір якої перехоплює дух. Трактори обладнанні системою GPS-навігації, комп’ютером — переміщуєшся в іншу реальність. Виставляємо всі потрібні нам комбінації і приступаємо до роботи.

Така техніка висіває дуже точно з відхиленням на стиках до 3-х сантиметрів. Працювати на ній одне задоволення. Проте, агроном не повинен забувати, що на полі необхідно враховувати багато перемінних факторів, наприклад, рельєф поверхні, швидкість руху трактора та, звісно, погодні умови.

Крім того, під час проходження практики, я переконався ще раз, що професія агронома — це не тільки вирощування посівів та догляд за ними, вона потребує комунікабельності та вміння організувати робочий процес, правильно розподіляти обов’язки та створювати технічну карту, яка допоможе визначити подальшу послідовність дій кожного працівника.

Для себе я зробив висновок, що саме практика дає студенту остаточне розуміння того, чим він хоче займатися в майбутньому.

А головне у кожні справі — бути наполегливим, не соромитися ставити питання та не цуратися самому шукати на них відповіді. Студент має бути ініціативним, повинен  любити свою професію, і тоді вона віддячить набагато більшим. 

Павло Бишок, магістр, Сумський національний аграрний університет 


Финал Всеукраинского конкурса «Лучшая аграрная практика 2016». Голосуем!

Мультимедіа