На мальовничих пагорбах Одещини розкинулося село Визирка, яке славиться працьовитими людьми та успішними підприємствами, яких на території громади більше 150. Одним із таких підприємств є приватний порт ТОВ «Трансінвестсервіс» — бюджетоутворююче підприємство всього Лиманського району. За 2018 рік до районного бюджету перераховано податку на доходи з фізичних осіб в розмірі 117 млн грн. За кошти ТОВ «ТІС» у селі збудована школа на 180 місць та реконструйовано інші будівлі. В селі завдяки приватній екофермі «Ластівка» розвивають сирне виробництво за старовинними альпійськими технологіями.

Кількість населення у 2018 р. — 1680 осіб.

Об’єкти культурної спадщини. Церковно-приходська школа ХІХ ст. та земська школа, фундамент старовинної церкви.

Туристична інфраструктура села представлена приватною еко-фермою «Ластівка» та спортивним клубом «Конго». 

Участь у конкурсах, програмах та грантах. У проекті «Сільський ревізор» село отримало грошовий сертифікат на 10 тис. грн у номінації «Промислове село 2016 року». У 2019 році місцевий зразковий духовий оркестр здобув гран-прі на Всеукраїнському конкурсі виконавців на духових та ударних інструментах «Черкаські сурмачі» та гран-прі обласного фестивалю духових оркестрів. За підсумками щорічного обласного конкурсу на кращий благоустрій територій сільських та селищних рад області село отримало диплом ІІ ступеню «Краща територія сільської ради з розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою території».

Внесок бізнесу, громадських організацій, активістів у розвиток села. Благодійний фонд О. Ставніцера утримує будинок творчості та надає спонсорську допомогу для державних установ. За кошти ТОВ «ТІС» придбано та встановлено на центральній площі фонтан. На території села працює телебачення, яке повністю утримується за рахунок ТОВ «ТІС». Також ТОВ «ТІС» щомісячно надає спонсорську допомогу КП «Визирське джерело» по 70 тис. грн, відкрило соціальний магазин з низькими цінами та подарувало електрокар для підвозу до місця роботи населення. ПСП «Вороновське» надає спонсорську допомогу при проведенні святкових заходів.

Приклади ефективної роботи органу місцевого самоврядування. На території села створено комунальне підприємство та місцеву пожежну команду, відремонтовано будинок культури та дороги, проведено сучасне вуличне освітлення, працюють безкоштовні спортивні секції та гуртки творчості, відкрито футбольне поле та безкоштовний гуртожиток для соціальних працівників. У Визирці діє стипендія сільського голови та матеріальна допомога згідно програми «Милосердя в дії» для багатодітних сімей.

Бізнес-план — створення галереї парасольок на центральній площі села.

Оскільки парасольку в давнину вважали привілеєм знаті та багатіїв, Визирка мріє зробити її своїм символом, щоб стати туристично привабливим селом. За словами місцевих, парасольки зазвичай використовують у дощові дні, а у Визирці вони потрібні насамперед для захисту від спеки на центральній площі. Влітку та восени на центральній площі майже щосуботи проводяться різноманітні заходи, але площа є відкритою для сонця. Тому громада хоче перетворити площу на красиве і яскраве місце для посиденьок та відпочинку під гарними парасольками.

Сума загальних витрат проекту становить 150 тис. грн, з яких 50 тис. грн — бюджет села. Для реалізації даного проекту селу необхідно 2 місяці.


Проголосувати за бізнес-план села можна тут