На території сучасного села Березова Лука, що на Полтавщині, давній льодовик залишив значні моренні відкладення, завдяки чому утворилася мальовнича природа: горбистий рельєф, дубово-грабові ліси, цілющі джерела. Це сприяло в свою чергу створенню заповідних урочищ «Яри-Загатки» та «Перевалкове».

Кількість населення у 2018 р. — 1046 осіб.

Об’єкти культурної спадщини. Народний історико-краєзнавчий музей, хата-музей визвольних змагань 1917-1921 років, музей-світлиця, музей історії школи, виставка виробів умільців та майстрів різних ремесел.

Туристична інфраструктура. У селі знаходиться магазин-кафе та кафе, готель ТОВ «Агро-Край».

Участь у конкурсах, програмах та грантах. За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку був успішно реалізований проект «Будівництво модульної топкової на твердому паливі» в школі (679 937 грн), встановлено два котли на твердому паливі. В 2017 році в обласному конкурсі проектів «Бюджет участі Полтавської області» село вибороло перемогу проекту спортивного майданчику (83 718 грн). За рахунок коштів субвенції з державного бюджету реалізовано проект «Будівництво водозабірної свердловини» для господарсько-питного водопостачання (876 318 грн). В 2018 році в обласному конкурсі проектів «Бюджет участі Полтавської області» село отримало перемогу проекту по освітленню вулиць (150 000 грн).

Внесок бізнесу, громадських організацій, активістів у розвиток села. Проводяться роботи по розчищенню доріг від снігу, благоустрою сільських кладовищ (завезення піску, побілка паркану, виготовлені нові ворота та замінена частина паркану), облаштуванню клумб, посаджено молоді садки та малинники. Підприємці надають матеріальну допомогу та подарунки довгожителям села, вдовам, інвалідам, обдарованим дітям.

Приклади ефективної роботи органу місцевого самоврядування. Для повноцінного навчання першокласників придбано нове обладнання, яке відповідає вимогам реформи. Перш за все, це одномісні парти нового зразка, «Фабрика друку», дидактичні матеріали, всього придбано на загальну суму близько 472 тис. грн. За кошти сільської ради була сформована бригада, яка заготовила майже 300 м3 дров для альтернативного опалення школи. В поточному році завершено будівництво водозабірної свердловини (646 129 грн.).

Бізнес-план — відновлення екологічної стежки в заповідному урочищі «Яри-Загатки».

Заповідне урочище «Яри-Загатки» знаходиться поблизу села Березова Лука. Тут зростають червонокнижні та регіонально рідкісні рослини, досить багатим є фауністичний комплекс, викликають зацікавленість водні об’єкти та різноманітні форми рельєфу. В рамках реалізації проекту планується відновлення раніше існуючої екологічної стежки, яка буде складатися з десяти наступних зупинок:

1. Інформаційна (встановлення стенду про зупинки та маршрут екологічної стежки);

2. Мурашник (встановлення огорожі);

3. Їдальня диких кіз (встановлення годівниць для косуль);

4. Ключова вода (розчищення криниці та облаштування підходу до неї);

5. Геоморфологічна (дослідження яроутворюючих процесів);

6. Патріарх лісу (встановлення огорожі навколо найстарішого дубу в урочищі);

7. Царство рідкісного рясту (щорічний моніторинг поширення рясту Маршалла);

8. Пташине містечко (розвішування штучних гніздівель для птахів);

9. Зсувний цирк (ознайомлення з формою рельєфу, яка утворилася внаслідок зсуву під дією ґрунтових вод;

10. Історична (впорядкування братської могили воїнів, які загинули в роки ІІ Світової війни).

Окрім того, на кожній зупинці буде встановлено інформаційну табличку про даний об’єкт. Маршрут екологічної стежки спланований таким чином, щоб до першої і останньої зупинок був зручний під’їзд автобусом чи автомобілем.

Бюджет проекту становить 99 тис. грн. З них:

Структура витрат Кількість, шт. Сума, грн
Інформаційний стенд 1 1 644
Інформаційна табличка 10 3 356
Секція з пофарбованої каліброваної дошки 2х2 15 24 300
Зруб для криниці 1 9 640
Перила для підходу до криниці 30 7 200
Годівниця для диких кіз 4 1 760
Штучні гнізда 10 2 104
Дерев’яний столик 1 8 096
Лавка 2 6 600
Сміттєві баки 4 4 300
Альтанка 2 30 000

Тривалість реалізації проекту складатиме 2-3 місяці.


Проголосувати за бізнес-план села можна тут

Мультимедіа