Цей рік для мого навчального закладу став визначальним — Березоворудський технікум розпочав співпрацю з агрохолдингом ІМК. Відтепер ми маємо можливість проходити практику в одному з кластерів підприємства — ТОВ «АгроКІМ» на Чернігівщині.

Для того щоб отримати можливість практикуватися, мені довелось пройти наступні етапи відбору: письмове тестування, яке дозволило отримати інформацію про рівень моїх знань у галузі агрономії, та усну співбесіду з представниками компанії.

Для мене ця практика мала велике значення, адже це шанс реалізувати себе, застосувати свої знання та вміння, а також отримати цінний досвід в одній із кращих агропромислових компаній України.

У перший день практики з нами провели детальний інструктаж з правил техніки безпеки, а також організували екскурсію по елеватору та детально показали його роботу. До кожного з практикантів був приставлений куратор від підприємства. Моїм куратором став головний агроном ТОВ «АгроКІМ» Верецоца Леонід Юрійович. Всі подальші дні в мої обов’язки входило всіляко допомагати головному, провідним та лінійним агрономам.

Саме тоді я зрозуміла, які важливі отримані у технікумі знання. Під час практики я вираховувала норми висіву, а також налаштовувала сівалки на ці норми, облічувала втрати, була на посіві озимої пшениці, а також на зборі соняшнику, сої, кукурудзи. Окрім цього, була присутня на різних ґрунтообробних роботах: оранці, дискуванні, коткуванні та інших, а також перевіряла якість виконання цих робіт. Мала можливість спостерігати за протруюванням зерна протруювачем ПК-20, а також навчилася визначати готовність культур до обмолоту.

Не можу не згадати виставку, яку ми відвідали під час практики у м. Кропивницькому, — AgroExpo. На ній ми мали змогу не лише побачити нові зразки сучасної техніки, а навіть спробувати проїхатися за кермом представлених агрегатів.

Під час практики я дізналась дуже багато нового та кардинально змінила свою думку щодо професії агронома. Це виявилась набагато важча та відповідальніша робота, ніж я думала, але водночас дуже захоплююча та цікава.

Мене засмучує те, що в нашому навчальному закладі, на превеликий жаль, відсутні зразки сучасної сільськогосподарської техніки, що сьогодні використовують в агропромисловому виробництві. Нас, молодих спеціалістів, навчають на прикладі старої техніки, що не досить добре, адже технології в сільській промисловості не стоять на місці.

Гірко вразив той факт, що серед агрономів я не побачила жодної жінки. А одного разу почула думку про те, що робота агронома — суто чоловіча справа. А я вважаю, що якщо людині подобається те, чим вона займається,  неважливо, якої ця людина статі. Більш важливим є її прагнення пізнавати нове та розвиватися в обраному напрямку. І я хочу довести, в першу чергу, собі, що, незважаючи на думки інших, зможу реалізувати себе та досягти своєї мети — стати успішним та кваліфікованим агрономом.

Хочу подякувати команді ТОВ «АгроКІМ» за підтримку та досвід, що я отримала.

Анна Іваниця, 3-й курс, Березоворудський технікум Полтавської державної аграрної академії


Финал Всеукраинского конкурса «Лучшая аграрная практика 2016». Голосуем!