Всеукраїнський конкурс «Краща аграрна практика» стартував вчетверте. Торік було змінено формат подачі заявок — із написання есе на представлення відеоролика. Проте незмінною залишилася основна мета конкурсу — дізнатися, як студенти проходять виробничу практику, чи допомагають їм знання, отримані в навчальних закладах, а також з яким багажем вони повертаються до студентських лав.

За час існування конкурсу свої роботи подало понад 350 студентів з різних куточків України, з яких 20 — отримали коштовні подарунки, а 10 — пройшли практичне навчання в провідних аграрних компаніях України.

«N.B.!» Стартує IV Всеукраїнський конкурс «Краща аграрна практика 2018»

Чи вдалося фіналістам минулорічного конкурсу реалізувати свої мрії та досягти поставлених цілей? Редакція AgroPortal.ua розпитала їх особисто.

Приклад для наслідування

Переможниця минулорічного конкурсу, студентка Сумського національного аграрного університету Альона Заславська нещодавно отримала відзнаку ректора як кращий студент університету.

«Перемога у конкурсі допомогла мені поповнити скарбницю досягнень. Я отримала академічну стипендію Президента України, була учасницею XX Зльоту студентських лідерів аграрної освіти, відвідала захід AGRIBUSINESS DAY NaPoli та вела діалог з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом щодо органічного землеробства, — розповідає Альона. — Я стала прикладом для інших студентів, як цілеспрямовано йти до своєї мети».

Як переможець, Альона отримала смартфон від компанії «Хуавей Україна», яким із задоволенням користується і до сьогодні.

Крім цього, студентка СНАУ мала можливість пройти виробниче навчання в компанії «КВС-Україна», проте в той час Альона займалася дослідами на полях Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН.

Невикористані емоції

Студенти, що посіли 2 та 3 місця, Ярослав Демків зі Стрийського коледжу Львівського національного аграрного університету та Валерій Кучинський з Таврійського державного агротехнологічного університету у винагороду отримали «пакет емоцій» від компанії BODO. Проте жоден із них так і не скористався цією можливістю.

Ярослав наразі в коледжі взяв академічну відпустку, проте розповідає, що став справжньою зіркою Стрия після участі в конкурсі та ефіру на AgroFM.

Валерій Кучинський також підтверджує, що став місцевою знаменитістю.

«Після конкурсу змінилося ставлення викладачів, стали впізнавати навіть деякі студенти з університету, — розповідає Валерій. — Конкурс допоміг мені розкрити в собі креативні навики, про які я навіть і не здогадувався».

Розвиток з УКАБ

Одним із партнерів конкурсу «Краща аграрна практика 2017» виступила асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», яка надала двом студентам грошові сертифікати на суму 5 тис. грн для розвитку. Цими щасливчиками стали: студент Сумського національного аграрного університету Михайло Конвісар та студент Шевченківського коледжу Уманського національного університету садівництва Михайло Левченко.

«N.B.!» Топ-5 секретів працевлаштування в аграрну компанію

Михайло із СНАУ виграні кошти витратив на придбання в університетську лабораторію млина та ваг.

Михайло Левченко ніяк не міг визначитися, як саме використати свій виграш, адже в планах було піти в автошколу чи на мовні курси, проте свій вибір зупинив на військовій кафедрі, і тепер конкурсант здобуває звання молодшого лейтенанта.

Практика в «КВС-Україна» як старт кар’єри

Студент Новокаховського коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету Микола Михайлюк свою літню практику пройшов у компанії «КВС-Україна». Дану можливість Микола отримав завдяки конкурсу «Краща аграрна практика 2017», адже саме його відеороботу компанія «КВС-Україна» відмітила як одну з найкращих.

«Ще на церемонії нагородження конкурсу я обговорив усі деталі проходження моєї практики в «КВС-Україна», — розповідає Микола Михайлюк. — Влітку два тижні я провів на Хмельниччині на посаді механіка в одному з підрозділів компанії. В мої обов’язки входило обслуговування сільськогосподарської техніки: заміна мастила, регулювання запчастин тощо. Загалом виробнича практика мені дуже сподобалася, проте залишитися працювати я тут не зміг, адже це дуже далеко від дому в Херсонській області».

Сьогодні Микола Михайлюк успішно працює механіком на одному з провідних підприємств Херсонщини і згадує участь у конкурсі та виробничу практику як хороший старт своєї кар’єри.

Якщо ти також мрієш почати свою агрокар’єру та отримати можливість розказати всім про свою ідеальну практику, тоді не зволікай і швидше відправляй нам свою агроісторію, адже ІV Всеукраїнський конкурс «Краща аграрна практика 2018» вже стартував!


P.S. І пам’ятай — новенький іPad вже чекає на тебе :)


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua