Україна — одна з найрозвиненіших країн Європи із застосування дронів у промисловості та в країні налічується до 30 тисяч операторів дронів, які мають досвід використання БПЛА. Для когось це разові польоти вихідного дня, для когось відповідальна постійна робота у мирний час.

У воєнний час використовувати дрони не маючи на це повноважень, не будучи залученим до роботи територіальної оборони або не несучи службу, ризиковано як з боку окупантів, так і з боку українських збройних сил. Будь-який неавторизований політ це ризик життям оператора БПЛА — українські військові можуть вважати його диверсантом, а представники орди — розвідником ЗСУ

Якщо у вас є бажання допомогти, але ви не берете участі у роботі військових чи тероборони — пожертвуйте свій дрон для тих фахівців – хто виконує гарячу роботу

При використанні дронів потрібно розуміти, що ви не залишаєтеся невидимими — кожну секунду дрон випускає радіосигнали, які можна засікти за допомогою обладнання радіоелектронної розвідки, окупант дуже хороший у цьому. Крім стандартних інструментів визначальних напрям роботи оператора, представники орди мають у своєму розпорядженні дешифратори, які дозволяють визначати точне місце розташування дрона та його оператора, точки зльоту та маршрути виконувані дроном. Йдеться про обладнання Aeroscope, яким озброєна орда.

Незалежно від того якої торгової марки у вас дрон використовуйте низку простих рекомендацій для того, щоб убезпечити себе:

Дотримуйтесь безпеки та працюйте лише з узгодження силових відомств, територіальної оборони або представників ЗСУ.

Валерій Яковенко, СЕО компанії DroneUA