Роботи не зможуть замінити агрономів

03 грудня 2021, 10:12 707

Повна автоматизація процесів у сільському господарстві неможлива.

Таку думку висловив технолог з агрономії ТОВ «Сігнет-Центр» Дмитро Ваколюк.

Він підкреслив, що у часи стрімкої технічної революції інновації проникають у всі сфери, не оминають і аграрну.

«Хто хоче — той розвиватиметься завжди і буде йти вперед, а хто ні — залишиться на тому ж рівні. Здається, що через декілька років ми вже зможемо керувати господарствами зі смартфонів і в одному гаджеті отримувати абсолютно всю інформацію. Все більше систематизовуються дані, з'являються нові технології. Ті ж самі безпілотники, супутникові зв'язки, технологічний рівень техніки, спрощується облік даних. І в майбутньому, думаю, однією з ключових ланок буде IT-сфера.

Звісно, в агросфері повна автоматизація неможлива — комп'ютер не зможе оцінити всі ризики і прийняти рішення на основі цього, як робить це людина, тому професія агронома ще довго буде затребуваною, а з часом стане і престижною», — вважає експерт.

Дмитро Ваколюк зазначає, що професія агронома вимагає великої відповідальності.

«По-перше, агроном несе відповідальність за всі дії людей в полі. Ваша будь-яка вказівка може призвести до покращення врожаю або до його погіршення. Найважливіше — вміти стратегічно думати. Треба думати на декілька кроків уперед, щоб спрогнозувати вирішення проблеми», — підкреслює він.

Агроном — це професія, яка потребує виходу із зони комфорту, коли потрібно працювати за різних погодних умов, у різний час доби, говорить технолог з агрономії ТОВ «Сігнет-Центр» Дмитро Ваколюк.


AgroPortal.ua за матеріалами Teletype.in