Сільське господарство, особливо рослинництво, в Україні має свої особливості. Головна його відмінність від європейського — прагнення власників до екстенсивного розвитку з високою динамікою укрупнення посівних площ.
З одного боку, такий підхід має певні переваги: ефект від масштабу дає змогу знизити собівартість, за рахунок зниження витрат на логістику (дрібні фермери не зможуть завантажувати цілі кораблі), завдяки обсягам замовлення постачальники насіння та добрив можуть давати кращі умови тощо. Як показує практика, в Україні великі агрохолдинги збирають врожаю в середньому в 2 рази більше з порівнянної площі, ніж невеликі фермерські господарства.
Читати повний текст
Думка автора може не збігатися з думкою редакції. Відповідальність за цитати, факти і цифри, наведені в тексті, несе автор.