У попередньому блозі я детально описував, чому сучасний аграрний бізнес України потребує абсолютно нового формату фахівців. У даному блозі, як і обіцяв, хочу представити інформацію про новий проект під назвою «Агрокебети».

Агрокебети — що це?

Це нова програма навчання прикладному аграрному менеджменту для польових умов. Це те, що в західному світі зазвичай називається Farm Management. Після півторарічного навчання ми отримаємо свого роду мультифункціонального фахівця, який буде розбиратися в агрономії, інженерії, управлінні підприємством, тваринництві та основах ІТ-новацій в агробізнесі. Для нас принципово важливо відійти від радянської вузькопрофільної моделі фахівця-одностаночника і перейти до західних стандартів аграрної освіти, коли агроменеджер не гребує вранці за кермом сучасного трактора з ним же самим налаштованим причіпним агрегатом кукурудзу посіяти, а ввечері виступити на зборах акціонерів з презентацією основних економічних і фінансових результатів роботи компанії англійською мовою.

Агрокебети — це для кого?

Кількість студентів для першого сезону обмежена в 50 осіб. Багато чи мало — складно сказати. Думаю, для пілотного проекту це оптимально. Особливістю даної програми є те, що ми не робимо ставку на студентів-аграрників. Подавати заявку і брати участь можуть абсолютно всі, у кого є ступінь бакалавра і вище. Логіка така, що простіше і дешевше навчити хорошого студента-географа, хіміка, педагога тощо аграрному менеджменту, ніж намагатися зробити з невмотивованого і відверто слабкого студента-аграрника сучасного польового менеджера. Акцент на тому, щоб зробити агроосвіту знову привабливою не тільки для вихідців із сільської місцевості та дітей викладачів агроуніверситету, але і для високоінтелектуальної молоді й таким чином підвищити конкуренцію та інтерес до агроосвіти і сектору в цілому.

Агрокебети — в чому родзинка?

Можна, звичайно, довго писати про неймовірно цікаві навчальні плани і можливості отримати нові знання. Але особливість цієї програми не в цьому. Основним плюсом проекту є менторство. До кожного студента будуть приставлені топ-менеджери українського агробізнесу, які будуть супроводжувати процес навчання і опікати студентів протягом усього періоду, включаючи надання піврічної практики у себе на підприємстві, за результатами навчання — і місця роботи. Отримувати знання під час навчання від кращих викладачів з України та іноземних фахівців і постійно спілкуватися з менторами з менеджменту — це та комбінація, яка, на моє тверде переконання, переверне всю українську агроосвіту найближчими роками і виведе її в світові лідери.

Агрокебети — що буде в 2019 році?

З лютого ми починаємо маркетингову кампанію серед потенційних студентів. Ми поставили дуже амбітні цілі залучити кращих із кращих до цієї програми. У травні 2019 року ми почнемо відбір потенційних кандидатів. А у вересні починаємо навчання на базі факультету аграрного менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування. Чи потрібна нам зараз підтримка? Так! Оскільки це пілотний проект, ми будемо надзвичайно вдячні будь-якій підтримці нашої програми, починаючи від наповнення навчальних планів і закінчуючи маркетингом і популяризацією.

Детальну інформацію про програму з контактами і планами можна знайти на сайті проекту «Агрокебети».

Агрокебети — навіщо це потрібно особисто мені?

Багато з тих, хто досяг успіху в українському бізнесі чи політиці, на якомусь етапі зупиняються і вважають за краще побудувати багатометровий паркан навколо своєї садиби в надії відсидітися від усіх негараздів і перечекати до кращих часів, поки не зміниться система або ж не прийде нове покоління. Я не хочу чекати, але я і не хочу ініціювати глобальні зміни там, де я мало чого розумію. Аграрна наука і освіта — це ті теми, де я можу, і я хочу змінити ситуацію в країні. Я не хочу відсиджуватися в кукурудзі, як багато інших. Тому я ініціював цей проект і я вдячний тим багатьом аграрним компаніям-членам УКАБ, хто думає так само, як я. Виявилося, що нас багато, і ми переможемо.

Алекс Ліссітса, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», генеральний директор ІМК

Мультимедіа