Vis-a-vis с Михаилом Лазаренко. Пока не будут любить Украину сверху, снизу любовь ничего не даст

31 августа 2020, 06:38 4725

Более 700 работников селянско-фермерского хозяйства «Прогресс», швейная фабрика, конная ферма... Список можно продолжать. Именно любовь к людям, к земле и родному краю побуждает Михаила Лазаренко вставать утром и двигаться вперед.

*текст подається мовою спілкування 

«Я не шкодую — навпаки, я цим живу і дихаю. Це ті емоції, які дають поштовх рухатись далі,— каже керівник СФГ «Прогрес» Михайло Лазаренко. — Краще буду допомагати, ніж допомоги потребуватиму я».
 
На території Балтського району залишилась єдина ферма у рідному селі Плоске Михайла Лазаренка. Він за спеціальністю ветеринарний фельдшер, тому розуміє важливість розвитку тваринницької галузі, яка не в кращому стані у країні.
 
«Велика рогата худоба, свиноферма, птиці, кролі та для душі — кінна ферма. Вирощуємо орловських рисаків, зараз на фермі близько 50 коней», — каже господар, додаючи, що любов до коней з дитинства. Їзди верхом навчає і внучку, яка тримається на коні ще з 3-х років. Кінна ферма для Михайла Лазаренка — своєрідне місце сили та натхнення. «Там повністю переключаються думки, поки їх чистиш, годуєш, їздиш», — додає господар.
 
В СФГ «Прогрес» максимальна диверсифікація у вирощуванні культур та набір кращої сільськогосподарської техніки. Михайло Лазаренко каже, що невідомо, як запрацює ринок землі з наступного року, тому вже зараз підбирають найбільш технологічну та економічно обґрунтовану техніку, тоді й на 400-500 га матимуть достойний заробіток. Останнім, наприклад, купили трактор Massey Ferguson 8737S з максимальною комплектацією.

На Балтській швейній фабриці, де виготовляється одяг під ТМ ZAREN, працює 275 робітників. «Відшиваємо одяг та експортуємо до Італії, Іспанії, Бразилії, Німеччини, Великої Британії та ще до багатьох інших країн. За тиждень відвантажуємо по 2 машини за кордон», — констатує Михайло Лазаренко. Зокрема, за період карантину (березень-травень) на швейній фабриці пошили більше 5 млн масок і 700 тис. захисних костюмів, які роздали на підприємства та медзаклади Одеської області.

Також на території рідного села аграрій побудував церкву, а ще одну — в м. Балта.
 
За останні 4 роки за сприяння керівника СФГ «Прогрес» на території Балтського району висадили більше 5 тис. дерев. Побудували близько 15 дитячих майданчиків, етнографічний центр, 2 ресторани, 2 готелі, продуктову базу та ринок.
 
Також є сади, де 1100 дерев вирощується на крапельному поливі, а три роки тому заклали 20 га горіхового саду.

Земельний банк СФГ «Прогрес» становить більше 6 тис. га на території 5 сіл Балтського району Одеської області. Цього року регіон найбільше постраждав від засухи, і в СФГ «Прогрес» отримали нижчий врожай. Вже з минулого року відмовилися від плуга і змінюють технологію вирощування. «У червні в нас випало за 2 дні майже 300 мм дощу — річна норма, а за весну, зиму і осінь — 0», — зазначає аграрій.
 
За його словами, господарство в постійному пошуку найкращих працівників: «Наймаємо людей не лише з області, а й з усієї України. Звичайно, робимо ставку на кращих спеціалістів, гарантуючи ринкову заробітну плату, — ділиться досвідом Михайло Лазаренко. — Ми уже подарували працівникам 17 автомобілів, будуємо будинки, молодим спеціалістам — квартири. Намагаємось, аби умови праці були на вищому рівні, постійно оновлюємо технічний парк, тому працюємо на технологічній найновішій техніці».   
 
В СФГ «Прогрес» на постійній основі практикуються студенти. У господарстві кажуть, що так молоді спеціалісти можуть навчатися, використовуючи кращі технології, які зараз є в сільському господарстві. Також надають свою техніку для навчальних закладів. «Нам, в тому числі мені, потрібні хороші спеціалісти. А чого можна навчитись на сівалці СЗ 3.5 чи комбайнах Дон-1500 і СК Нива?» — задається він риторичним питанням.

«Зараз у нас в господарстві 5 тракторів Massey Ferguson, взагалі з брендом працюємо з 2005 року», — додає Михайло Лазаренко. За його словами, сьогодні техніка Massey Ferguson —зовсім інша. «Це найкращі технології, яких потребує сьогоднішнє сільське господарство. У 2015 році ми купили MF 8690, вже тоді я відмітив високу якість, продуктивність та й сам підхід до розробки техніки», — розповідає власник СФГ «Прогрес».
 
Спеціалісти дистриб’ютора техніки Massey Ferguson «АМАКО-Україна» проводять міжсезонне дефектування, за потреби замінюють запасні частини та надають рекомендації щодо подальшої експлуатації. Тому техніка в СФГ «Прогрес» ніколи не ламається.
 
Господар каже, що Massey Ferguson — це економія пального: на всіх роботах, які він виконує, витрати на 2,5-3 л менші, ніж в інших: «Мені все одно, якого кольору трактор, якщо механізатору в ньому зручно, комфортно, а підприємству економічно вигідно. Тому в нас працює зараз 5 одиниць Massey Ferguson».

СФГ «Прогрес» перші в Україні випробовували на міцність Massey Ferguson 6713 (132 к.с.).
 
«Спершу механізатори відпрацювали по 500 мотогодин, виконуючи абсолютно всі роботи: оранку, культивацію, дискування — хотіли перевірити його по максимуму. Знаєте, що ми йому зробили? Нічого. Це китайські трактори в японському кімоно і американському взутті. До того ж універсальний солдат, який може виконувати всі роботи в господарстві», — розповідає Михайло Лазаренко.
 
«Кожен фермер, який себе поважає та має 50 га і більше, повинен мати в технічному парку Massey Ferguson, тому що за кольором, завантаженістю та універсальністю він ніби як МТЗ (те, що має бути в кожному господарстві), а за якістю — Mercedes».

Замість висновку: у СФГ «Прогрес» працюють з компанією «АМАКО-Україна» з 2004 року. Першим придбали два комбайни Massey Ferguson 9690 на виставці «Агро-2005», які, до речі, до сьогоднішнього дня працюють в СФГ «Прогрес» та сусідньому господарстві.


Наталія Помянська, AgroPortal.ua