Vis-a-vis с Игорем Давыденко. Вскочить в последний вагон, не боясь изменений

03 декабря 2020, 07:03 3142

Представьте, цветет 600 га сада. И в один момент ничего нет — весенние заморозки. Или же вырезать гектары винограда, поскольку нет сбыта. Но вопреки обстоятельствам ДОЧП ООО «Днепрянская Агрофирма им. Солодухина» эффективно ведет хозяйство на песчаных землях Херсонщины.

*Текст подається мовою оригіналу

Історія господарства сягає 1924 року. Тоді це був колгосп. У 1965 році підприємство розділили на 2 господарства: імені начдива Солодухіна і «Таврія». Перший залишили як сировинний додаток до «Таврії».

«Ми постачали виноград та кісточкові на тоді передовий коньячний завод, продукція якого йшла на експорт», — говорить керівник ДОЧП ТОВ «Дніпрянська Агрофірма ім. Солодухіна»Ігор Давиденко.

Херсонський регіон належить до групи Олешківської пустелі, з рівнем гумусу 25-37, тому тут завжди всі займаються виноградарством і садівництвом.

У 2000-х виноград та кісточкові стали користуватися меншим попитом, оскільки спирт завозили з-за кордону. Тож питання збуту стало критичним.

«На той час ми вирощували 5-7 тис. продукції, в день відвантажували до 200 т абрикосу. Згодом закрився ще один канал збуту — компанія «Сандора», котру придбала PepsiCo, яка почала закуповувати концентрат у Китаї», — констатує власник господарства.

У ДОЧП ТОВ «Дніпрянська Агрофірма ім. Солодухіна» мали найбільший кісточковий сад в Україні. На 600 га — яблука, персики, абрикоси та черешня. «Але декілька років тому питання зміни клімату постало критично, наші сади почали вимерзати», — розповідає Ігор Давиденко.

У господарстві почали будувати зрошувальні системи, насосну станцію, проклали 350 м каналу, трубопровід на 7,5 км і засіяли зернові. Цього року спробували виростити пшеницю на крапельному зрошенні, отримали врожай на рівні 7-8 т/га.

«Технікою підприємство було оснащене лише для потреб садівництва, тому формували технічний парк з нуля. Перший трактор, який ми придбали, був Challenger 665D у компанії «АМАКО Україна». Після трактора купили самохідний обприскувач, дискові борони, культиватор та іншу техніку, — каже Ігор Давиденко. — Я побував на заводі у Франції, де виготовляють трактори Massey Ferguson, після цього всі сумніви відпали».  

З розширенням господарства збільшувалася і потужність тракторів. «У компанії «АМАКО Україна» обміняли старий трактор на новий Massey Ferguson MF8737 на 340 к.с. А недавно взяли ще й навантажувач MF7038. У планах на літо придбати ще один трактор: оскільки площі та інтенсивність роботи збільшуємо, потрібно вчасно виконувати всі операції», — ділиться планами власник господарства.

Спеціалісти «АМАКО Україна» повністю обслуговують техніку в господарстві. Ігор Давиденко додає, що зіштовхнулися з проблемою: у тракторі, у якого вийшов гарантійний термін, лопнув гідравлічний навіс, але компанія здійснила безкоштовну заміну.

«В компанії «АМАКО Україна» дуже лояльна цінова політика. Але головне — це надійність. У нас немає проблем ні в обслуговуванні, ні в самій роботі техніки», — констатує Ігор Давиденко.

Сьогодні в ДОЧП ТОВ «Дніпрянська Агрофірма ім. Солодухіна» більше 300 га на крапельному зрошенні. Кажуть, якби не зрошення, то тут нічого не виросло б.

Штатного персоналу налічується 40 осіб. «Обслуговування системи крапельного зрошення потребує людського ресурсу», — говорить аграрій.

На території 4-х сіл у Каховському районі, де розташоване господарство, воно є єдиним платником податків. Крім того, допомагає у різних соціальних потребах, які виникають у селах.

«Мій товариш швед, який заснував компанію «Чумак», говорив, що для того, щоб навчитися вирощувати томати, потрібно 10 років. Я тоді з нього сміявся, а зараз розумію, що дійсно потрібно багато часу, щоб чомусь навчитися. Мені не соромно питати поради, коли я чогось не знаю. Тому я часто звертаюся за допомогою до практиків, які давно займаються вирощуванням зернових культур», — резюмує Ігор Давиденко.


Наталія Помянська, AgroPortal.ua