Vis-a-vis с Дмитрием Игнатенко. Главное — человек, который работает на технике

15 декабря 2020, 06:47 2669

Два главных инженера в одной семье. Это, как ни крути, действительно профессия жизни. Дмитрий Игнатенко сейчас отвечает за технический парк в ООО «Десна», отец — работает в соседнем хозяйстве.

* Текст подається мовою оригіналу

«Я з технікою на «ти» з дитинства. У батька був ХТЗ T-25, на якому я почав їздити, як тільки дістав до педалей. У старших класах заробляв перші гроші як тракторист», — розповідає головний інженер ТОВ «Десна» (Сумська обл.) Дмитро Ігнатенко, де працює останні 4 роки.

Ще у 2008 р., коли ТОВ «Десна» набирало обертів, обрали для себе бренд техніки Massey Ferguson, з яким працюють і сьогодні. Першим придбали комбайн MF 9895 та два 300-сильні трактори Massey Ferguson. Кажуть, що техніка відмінно працює й до цих пір, тож вибором бренду задоволені.

У господарстві дуже прагматично підходять до вибору техніки, тому надійність і економічність є головними критеріями.

«Сьогодні господарство має вже п’ять тракторів Massey Ferguson потужністю 300+ к.с.: три MF8737, один MF8690 та один MF8480. Усі в робочому стані, хоча найстарший вже має більше 14 000 м/г наробітку. На цьому зупинятися не будемо, в планах ще один 370-сильний трактор, і це також буде Massey Ferguson», — ділиться планами Дмитро Ігнатенко.

Всього в обробітку ТОВ «Десна» близько 6 тис. га. Стратегічні культури, за словами працівників господарства — пшениця, кукурудза, соняшник, також сіють горох, сою та ріпак. «Незважаючи на досить складні погодні умови цього року, нас негода оминула, маємо хороший врожай, якщо порівнювати з центральними регіонами», — додає головний інженер.

Наявна техніка постійно завантажена та виконує всі роботи, яких потребує господарство: оранка, дискування, культивація, посів.

«Ми порівнювали вартість витратних матеріалів по схожій техніці інших брендів і дійшли висновку, що запасні частини Massey Ferguson на порядок дешевші. Перед купівлею нового трактора робили тест-драйв, ставили моделі різних виробників схожої потужності в однакові умови роботи з тими самими агрегатами і заміряли різні показники: завантаження двигуна, витрату палива, коефіцієнт пробуксовки та інші. Висновок однозначний — з тракторами Massey Ferguson у середньому маємо економію пального 2-3 л/га», — констатує Дмитро Ігнатенко.

Він додає, що трактори придбали у компанії «Мінетех». З ними ж налагоджена і співпраця щодо сервісу. Оперативність реагування та постійна комунікація допомагають підтримувати технічно справний стан техніки. Сервісний інженер тримає на контролі весь парк техніки Massey Ferguson.

«Ми закуповуємо лише оригінальні мастила та витратні запасні частини, оскільки економія сьогодні не дасть прибутку в майбутньому, навпаки — це витрати часу та додаткових коштів», — розповідає головний інженер ТОВ «Десна».

Дмитро Ігнатенко каже, що порівнювати техніку сьогодні й 20 років тому —нереально, це абсолютно різні речі: «У старих тракторів, звичайно, немає кондиціонерів, тому просто відкривали двері та підставляли колодку, щоб не закривались. От і вся технологія, від якої можна було ще й оглухнути, оскільки ніякої шумоізоляції».  

Дмитро Ігнатенко, не беручи до уваги досвід ще з дитинства, професійно працює з технікою з 2008 року. Після школи закінчив Глухівський агротехнічний фаховий коледж, потім — Сумський національний аграрний університет, факультет «Механізація сільського господарства».

Дмитро як ніхто розуміє важливість практичного навчання в студентські роки. Тому в ТОВ «Десна» на постійній основі проходять виробничу практику студенти професійного училища. Є багато прикладів, коли вони залишаються на роботі в господарстві.

«Я точно був би не проти, щоб мої діти працювали в сільському господарстві. Звичайно, все залежить від їхніх вподобань, але агро сьогодні — це прогресуюча та інноваційна сфера, — додає Дмитро Ігнатенко.
Все залежить від бажання людини працювати. Навчальні заклади дають хороший орієнтир та базу знань. Можливо, не всі достатньо оснащені практичною базою, але той, хто хоче навчитись, обов’язково знайде вихід, впевнений він.

Господарство також допомагає школам району, дитячим садочкам, лікарні та церкві, налагоджує інфраструктуру в селах.

Загалом у ТОВ «Десна» працює близько 100 людей. Всі вони місцеві. Належні умови праці та конкурентна заробітна плата забезпечують постійність кадрового складу. Регулярні внутрішні навчання, або ж від партнерів, допомагають працівникам розвиватися та підвищувати кваліфікацію.


Наталія Помянська, AgroPortal.ua