С AMAZONE — в инновации на украинских полях. ВИДЕО

17 августа 2021, 06:33 4378

Сеялка прямого посева, ориентированная на сохранение влаги, опрыскиватель для интеллектуального растениеводства и уникальный распределитель удобрений, способный определять качество минеральных удобрений, — компания «Амазоне-Украина» представила новые технические решения в рамках полевого события «УКАБ. Агротехнологии 2021. Центр».

* Текст подається мовою оригіналу

Компанія AMAZONE пропонує на українському ринку 5 видів сівалок, і всі вони орієнтовані на збереження вологи. Новинкою серед посівних комплексів компанії є зернова сівалка прямого посіву АMAZONE Condor. 

«Основна перевага сівалки Condor криється в сошниках, які мають долотоподібний вигляд. Використовуємо долото з більшим або меншим кутом залежно від типу ґрунтів, де працюватиме сівалка. Долото, на відміну від дискового сошника, дозволяє формувати чисту борозну навіть за наявності на поверхні великої кількості соломи. Завдяки цьому сівалка може виконувати посів у ґрунт без попереднього обробітку, зберігаючи наявну вологу. Тиск на сошник — 120 кг. Кожен сошник незалежно копіює рельєф поля», — розповідає представник компанії «Амазоне-Україна» Олексій Дядинюк. 

«Привабливим для аграріїв у цій сівалці є великий бункер на 8 тис. л, який поділений на дві частини — для мінеральних добрив і насіння. В разі, якщо господарство не використовує мінеральні добрива, бункер наповнюється повністю посівним матеріалом, що збільшує час роботи агрегату. Ця опція дає можливість значно економити час та швидше виконати роботу, адже великий бункер — це менше логістики, заправок, зупинок», — продовжує Олексій Дяденюк.

Олексій Дяденюк
Олексій Дяденюк

Також на швидкість і продуктивність даного посівного комплексу впливає здатність висівати від 1,8 кг до 400 кг на 1 га. За добу сівалка може посіяти площу 150 га. Є можливість проводити диференційований посів за поставленими картами завдання.
 
Сівалка Condor укомплектована пневматичним прикочуючим колесом, яке накачується повітрям залежно від умов використання сівалки. Наприклад, коли ґрунт вологий, тиск можна зменшити, щоб уникнути налипання, а в сухих умовах потрібно накачати колесо до 1,2 бар, щоб якісно ущільнити борозну.

У ФГ «Чепа» не перший рік працює 6-метровий посівний комплекс AMAZONE CIRRUS 6003 та розподільник мінеральних добрив. З нового урожаю придбали ще одну сівалку точного висіву PRECEA.
 
«Посівний комплекс вибирали 4 роки, самостійно працював на тракторі, сіяв, щоб зрозуміти, що нам потрібно. На Чернігівщині дуже вибагливі ґрунти, і тому важливо правильно підібрати техніку. Наприклад, коли після збору картоплі ми починаємо сіяти озимину, маємо велику проблему: коли посів проходить під гору, утворюється валун. Але завдяки конструкції сівалки AMAZONE цю проблему було вирішено», — розповідає керівник фермерського господарства Віталій Чепа.

За словами Олексія Дядинюка, самохідний обприскувач PANTERA найкраще виконує робити в сфері захисту рослин, оскільки в машині об'єднані найсучасніші технології та системи менеджменту, що є найважливішою складовою інтелектуального рослинництва.

«Перевага цього обприскувача полягає в інтелектуальному шасі. Унікальне тандемне шасі з гідропневматичною підвіскою забезпечує спокійне горизонтальне положення штанг. Поздовжній тандем гарантує стабільність на крутих поворотах і схилах. Це найлегший обприскувач з бочкою такого розміру, що суттєво зменшує ущільнення ґрунту та витрати палива», — розповідає Олексій Дяденюк.
 
Серед значних переваг обприскувача ще й те, що Pantera має гідравлічне підтримання штанги. Встановлена 36-метрова штанга є найлегшою на ринку, її вага становить 1050 т. Вона розкладається за 15 секунд, а також є можливість закриття штанги з 36 метрів на 24 м і з 24 м на 12 м. Це дуже важлива опція у випадках, коли в господарства різна відстань між технологічними коліями або підприємство додатково надає послуги з обприскування.

«Дуже велика похибка в обробітку відбувається під час поворотів машини: зовнішня сторона штанги рухається з більшою швидкістю, ніж внутрішня. Там, де швидкість буде більша, не витримується норма внесення, де менша — буде перелив. Тому на обприскувач Pantera можна замовити функцію AmaSelect, яка автоматично змінює форсунки на краях під час повороту в залежності від швидкості руху лівого то правого крила штанги», — зазначає Олексій Дядинюк.
 
Він додає, що на обприскувач можливо встановити телеметрію AMAZONE, яка дозволить повністю відстежувати процес роботи машини.

З розподільником добрив серії ZG-TS можливо досягти ще більшої продуктивності виконання робіт. Інтегрована система розподілу по краях поля AutoTS і автоматичне посекційне включення GPS-Switch з кількістю секцій до 128 дозволяє отримати дуже точні результати розподілення добрив.

Як розповів Олексій Дядинюк, машина для внесення мінеральних добрив ZG-TS 10001 має великий бункер, що дозволяє якісно і швидко вносити добрива.
«ZG-TS — це та машина, від якої можна отримати максимум продуктивності, якості та можливості в режимі реального часу контролювати всі показники. Це дозволяє підприємствам налаштувати автоматизований процес обліку використання мінеральних добрив із постійним контролем. Ну і не забуваємо про можливість диференційованого внесення», — зазначає Олексій Дядинюк.
 
Ще одна важлива опція — визначення якості добрив. Якщо в них є домішки, це відразу відобразиться на показниках тензодатчиків.
 
«Ця опція важлива для фермера, адже мінеральні добрива сьогодні коштують дорого, і важливо знати, наскільки якісний продукт вноситься. Отож, ця машина дозволяє не лише економити, але й якісно вносити мінеральні добрива», — зауважує Олексій Дядинюк.

В техпарку агрохолдингу «Агрейн» чимало техніки від AMAZONE: 2 обприскувача AmazonePANTERA 4503, 3 розподільники добрив Amazone ZG-TS 7501 та 2 — Amazone ZG-TS 10001.
 
«З розподільниками добрив AMAZONE ми вже досягли достатньо високої продуктивності. Реалізувати потенціал машини можливо лише тоді, коли вона не простоює. Ми організували роботу так, щоб машини не простоювали, вносимо добрива на площі до 1200 га за добу при нормі внесення 150 кг. В принципі, внесення норми не грає великої ролі, тому що в нас завантаження добрив відбувається на полі, й на це витрачається всього 5-7 хвилин», — розповідає директор з інновацій агрохолдингу «Агрейн» Кирило Дружинін.
 
За його словами, компанія з розподільниками добрив AMAZONE отримала також цікавий досвід щодо визначення якості добрив і зробили висновок, що розмір гранули грає величезну роль. Машина показала себе дуже добре на внесенні якісних добрив фракцією від 3 мм. Тож в «Агрейн» взагалі відмовились від дрібних фракцій добрив та додали контроль якості добрив за фракціями.
 
«Тепер усі дані щодо внесення добрив вносяться в електронну систему: вага, обсяг внесення. На основі отриманої інформації ми можемо будувати власні карти внесення добрив, здійснювати контроль за внесенням. Тобто все, що відбувається в полі, ми бачимо онлайн із затримкою в 15 секунд», — зазначає Кирило Дружинін.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua