текст подається мовою оригіналу
Силосні гібриди, які збільшують прибуток
«Характеристики ідеального силосного гібрида мають повністю відрізнятися від характеристик зернового. Урожай цього типу має вирізнятися високим загальним вмістом засвоюваного крохмалю та клітковини, довшим періодом жнив, протягом якого рослини підтримують потрібний рівень вологості, достатнім рівнем цукру, що забезпечує ферментацію, із відносно низькою тривалістю силосування, щоб мати змогу заощадити на зберіганні та зменшити втрату сухої маси. Крім того, силосниий гібрид кукурудзи, що вводиться до повнораціонної суміші для дійних корів, має бути високоякісним і легко засвоюватися, добре пережовуватися та сприяти швидкому виробленню високоякісного молока», — пояснює представник агродепартаменту компанії LNZ Group Леонід Чорний.
В компанії LNZ Group відзначають, що для будь-якої культури вкрай важливо правильно вибрати умови вирощування та культивувати її належним чином. Утім, гібриди Leafy мають не лише відмінні агрономічні характеристики, необхідні для успішного вирощування будь-якоїкультури, а й унікальні агрономічні переваги.
Порівняння типів гібридів
«Рослини мають вісім або більше листків над початком, ріст яких обумовлюється особливим геном гібридів кукурудзи Leafy типу. І хоч отримання рослин із додатковим листям є значною перевагою у вирощуванні силосної кукурудзи, силосні гібриди ЮСІД мають ще низку переваг. Наприклад, висока інтенсивність росту навесні, що прискорює змикання рядків, як наслідок —зменшується потрапляння сонячного світла на ґрунт, що перешкоджає росту бур’янів. Привітряній погоді стебло кукурудзи з Leafy швидше зігнеться, ніж зламається, адже рослина має відносно низьке розташування качанів на високому гнучкому стеблі. Також ці гібриди стійкі до хвороб, зокрема до плісняв і фузаріозів початків, через які можуть утворюватися мікотоксини, що псують корм», — зазначає Леонід Чорний.
Для гібридів кукурудзи Leafy типу характерні гнучкі стебла та великі початки, що збагачуються крохмалем завдяки більшій кількості листя. Додаткове листя сприяє також збільшенню тоннажу. Тож зрозуміло, що гібриди Leafy врожайніші за інші.
«Cилосні гібриди Leafy вивели, щоб подовжити період, протягом якого культура має ідеальні характеристики для збирання на силос. Зелена маса та початки таких рослин висихають повільніше і з однаковою швидкістю. Порівняно із силосно-зерновими гібридами вся рослина Leafy довше зберігає майже ідеальний для силосу рівень вологості (65%) і молочної стиглостіядра (50%). При цьому довший період жнив дає аграріям більше можливостей зібрати найкращий урожай і зберегти корм найвищої якості», — зазначає представник агродепартаменту компанії LNZ Group Леонід Чорний.
Силосний гібрид кукурудзи Leafy вивели, щоб отримати силос з ідеальними властивостями та збільшити прибуток від молочної продукції за рахунок скорочення витрат на корм. Зерна цього типу гібридів містять більшу кількість білого борошнистого крохмалю, стебла мають більшукількість цукру, який потрібен для утворення молочної кислоти під час силосування. Завдяки цьому забезпечується бездоганний баланс між ефективною клітковиною та засвоюваною масою для здорового пережовування та тривалого перетравлювання в рубці тварин.
Силосні гібриди кукурудзи Leafy-Floury (LFY) мають ті ж самі характеристики силосу, що й силосні гібриди кукурудзи Leafy типу, але їхній крохмаль краще розщеплюється в рубці, що сприяє виробництву більших обсягів молока. Якщо гібриди кукурудзи Leafy типу забезпечують на 5-7% більше засвоювання крохмалю, то Leafy-Floury — на 10-12%.
В компанії LNZ Group переконані, що силосні гібриди кукурудзи Leafy та Leafy-Floury дають змогу виробникам збільшити прибуток за рахунок ефективного засвоювання готового силосу тваринами.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua