КАЧЕСТВО ПРОВЕРЕНО: влияние протравителя Авиценна на урожайность зерновых культур

20 июля 2020, 06:06 5470

Пока в Украине продолжается сбор урожая, хороший хозяин задумывается над стартом осенней посевной. Надо учесть прошлый опыт, проанализировать правильность принятых решений, а еще поинтересоваться опытом соседей, ведь все схемы защиты на своем поле не перепробуешь.

*текст подається мовою оригіналу 

Проект «ЯКІСТЬ ПЕРЕВІРЕНО!» знайомить вас із реальним досвідом господарств з різних регіонів України, які на своїх полях з успіхом застосовують препарати ALFA Smart Agro. Сьогодні розкажемо про фунгіцидний протруйник Авіценна. Адже посівна озимої пшениці не за горами, а до 20% майбутнього врожаю культури, як відомо, формує її добрий старт.

Авіценна — успішний старт для зернових культур

Коли ми говоримо про ефективний фунгіцидний протруйник, то маємо на увазі препарат, який оздоровлює посівний матеріал від максимально широкого спектра хвороб. Протруйник Авіценна (тебуконазол, 50 г/л + прохлораз, 250 г/л + крезоксим-метил, 50 г/л) поєднує у своєму складі три діючі речовини з різних хімічних класів, а тому захищає від насіннєвої, ґрунтової та аерогенної інфекцій. Препарат контролює снігову плісняву, септоріоз, тверду та летючу сажки, різні види плямистості та кореневих гнилей.

Важливою перевагою використання цього продукту є яскраво виражений фізіологічний ефект на початкових стадіях розвитку. Це дозволяє культурі ще з осені сформувати вторинну кореневу систему і накопичити більшу кількість цукрів та інших пластичних речовин, а значить — краще перезимувати і швидше відновити вегетацію навесні. Така властивість Авіценни особливо важлива за пізніх строків посіву та при посіві за несприятливих (посушливих) погодних умов. Все це доведено досвідом господарств із різних регіонів України! Зокрема у цій публікації розкажемо про результати господарств із Львівської, Луганської та Миколаївської областей.

Досвід ТОВ АФ «Слобожанська», с. Сватове, Сватівський район, Луганська обл.

У ТОВ АФ «Слобожанська» в Луганській області поряд з основним посівом озимої пшениці заклали демонстраційну ділянку 40 га, на якій використовувалися препарати компанії ALFA Smart Agro: фунгіцидний протруйник Авіценна та інсектицид для захисту насіння Командор Гранд. Норма витрати обох препаратів — 0,5 л/т. Висока концентрація прохлоразу у складі протруйника Авіценна дозволяє йому показувати високу ефективність навіть за меншої норми застосування. Озиму пшеницю посіяли на ділянці, де за 3 дні до цього зібрали соняшник.

Обстеження посіву проводили 1 квітня. Помітили різницю між дослідною та основною ділянкою. Сходи обробленого Авіценною насіння виглядають краще розвиненими, посів має більшу густоту.

Різниця зберігалася помітною майже до середини вегетаційного періоду культури. І хоча потім візуально рослини зрівнялися, вчасний старт та рівномірні сходи мали визначальне значення для розкриття потенціалу врожайності сорту.

Збір врожаю: 15 липня

З ділянки, де насіння було оброблене Авіценною, зібрали на 3,2 ц/га більше!

Протруйник від ALFA Smart Agro допоміг отримати вищу врожайність у ще одному господарстві Луганської області.

Досвід ПП АФ «Гончарівська», с. Гончарівка, Сватівський р-н., Луганська обл.

Зазвичай у цьому господарстві для захисту насіння від хвороб застосовували протіоконазол, 100 г/л + тебуконазол, 60 г/л + флуопірам, 20 г/л. Поряд з основним посівом заклали дослідну ділянку 40 га, на якій використали препарати Авіценна та Командор Гранд.

Перший огляд посівів 24 листопада показав, що рослини розвиваються добре та не мають ознак ураження грибними хворобами.

Наступне обстеження, проведене після відновлення вегетації (2 квітня), показало помітну різницю у розвитку рослин. На ділянці, де посівний матеріал оброблявся протруйником Авіценна, сходи виглядають більш розвиненими, пшениця розкущилася та має три стебла. На ділянці конкурента рослини виглядають менш розвиненими.

Виявлена різниця в інтенсивності росту рослин на початкових етапах пояснюється сильною рістстимулюючою дією крезоксим-метилу, що входить до складу протруйника Авіценна, та може мати визначальне значення для розкриття генетичного потенціалу врожайності культур.

Інтенсивний ріст вегетаційної маси сприяє максимальному використанню рослинами інсоляції, а отже — інтенсивному процесу фотосинтезу. Розвиток кореневої системи дозволяє рослинам накопичити більшу кількість цукрів та інших пластичних речовин.

Результат досліду на полі ПП АФ «Гончарівська» ще раз довів, що Авіценна позитивно впливає на урожайність: з дослідної ділянки, зібрали на 2,84 ц/га більше.

Збір врожаю: 27 червня

«Ми провели дослід: посіяли насіння, протруєне Авіценною, на невелику площу (40 га) поряд із основним посівом, де застосовувався інший протруйник. Це було одне поле, тому чистота експерименту витримана повністю. Навесні, після відновлення вегетації культури, між ділянками була помітна різниця. Сходи насіння, що оброблене Авіценною, мали більшу вегетаційну масу та кращу кущистість. З хворобами продукт теж справився повністю: не було ні кореневих гнилей, ні снігової плісняви чи сажкових хворіб. Тепер ми 100% насіння озимих культур захищаємо препаратами ALFA Smart Agro».

Важливо, що протруйники ALFA Smart Agro показують хорошу результативність у різних регіонах України.

Досвід ФГ «Кушпіта», с. Звертів, Жовківський р-н, Львівська обл.

У цьому господарстві поряд з основним посівом озимої пшениці заклали демонстраційну ділянку площею 20 га, на якій використовувались препарати компанії ALFA Smart Agro.

27 березня було проведено обстеження, результати якого підтвердили ефективну роботу протруйника Авіценна: сходи без ознак ураження.

Збір врожаю: 27 липня

Як бачимо, в умовах достатньої вологості ґрунту (чим завжди славилися західні області) фунгіцид Авіценна показав результат на рівні з іншим популярним препаратом: надійно захистив культури від грибних хвороб. Використовуючи високоефективний протруйник Авіценна, господарство отримує дружні захищені сходи та економію затрат на ЗЗР для протруювання посівного матеріалу.

Досвід ТОВ АТФ «Агро Діло», с. Киселівка, Білозерський р-н, Миколаївська обл.

У цьому господарстві заклали дослідну ділянку 19 га, на якій посівний матеріал обробили протруйником Авіценна. Поруч на ділянці 18 га для захисту насіння застосували тритіконазол, 80 г/л + піраклостробін, 40 г/л.

Обидві ділянки знаходилися під зрошуванням дощувальною машиною радіального типу Valey, а тому умови для розвитку культури були сприятливими. Вже під час першого обстеження поля 1 листопада виявили помітну різницю між ділянками. Сходи насіння, що оброблене Авіценною, мають насичений зелений колір та випереджають у рості рослини із сусідньої ділянки.

Різницю у розвитку рослин фіксували і навесні після відновлення вегетації. Обстеження 2 квітня виявило, що на ділянці, де насіння оброблялось протруйником Авіценна, сходи зелені, сильні, мають укорочені стебла, густота посіву складає 160 шт./п.м. Водночас на сусідній ділянці стебла рослин більш видовжені, густота посіву — 130 шт./п.м.

В результаті з першої ділянки отримали кращу урожайність. Ймовірно, ця різниця буде більш помітною на ділянках, де немає зрошення.

Хочемо звернути увагу, що майже в усіх господарствах разом із фунгіцидним протруйником застосовують також інсектициди для захисту насіння. Адже ґрунтові та наземні шкідники можуть пошкодити молоді сходи та стати переносниками вірусних хвороб.

Обробка насіння протруйниками — обов'язкова умова захисту озимих зернових. Використання препаратів допомагає захистити сходи від шкідливих об'єктів і розкрити потенціал майбутнього врожаю.

Вибір ефективних протруйників із конкурентною ціною дозволить підвищити рентабельність агровиробництва. Лінійка засобів захисту насіння ALFA Smart Agro якнайкраще підходить для передпосівної обробки насіння, дозволяє побудувати індивідуальну систему захисту насіння озимих зернових для різних технологій вирощування культур.