*Текст подається мовою оригіналу
Щоб допомогти аграріям нашої країни у вирішенні цих складних питань, компанія Corteva Agriscience розпочинає проєкт «Агросеріал. Виклики сезону-2021», який буде зніматись від посівної й до збирання врожаю та виходити онлайн в режимі реального часу.
Ґрунтовно і практично, разом із сільгоспвиробниками України, агрономічна команда Corteva проводить онлайн-спостереження за посівами кукурудзи та соняшнику на 4-х Агрополігонах компанії, які закладені у різних агрокліматичних зонах: Вінниччина, Чернігівщина, Херсонщина та Полтавщина.
N.B Агросеріал Corteva. Виклики сезону 2021. Анонс
Експерти-агрономи детально розповідають про особливості своїх регіонів, демонструють нюанси налаштування сівалок та діляться найкращими агрономічними практиками, починаючи від вибору гібридів та підготовки до посіву і закінчуючи збором урожаю. В рамках проєкту «Агросеріал» для кожного регіону були обрані відповідно районовані гібриди, за посівом, сходами та розвитком яких агрономи команд насіння та ЗЗР будуть слідкувати, вчасно вирішуючи проблеми, що неодмінно виникатимуть протягом вегетаційного періоду. Кульмінацією серіалу буде збирання врожаю соняшнику та кукурудзи восени, яке наочно продемонструє, яка технологія була найбільш оптимальною, та потенціал якого з гібридів реалізувався максимально, а отже — який вибір був найбільш прибутковим.
Херсонщина, ДП ДГ «Асканійське». Передпосівний обробіток ґрунту та посів на зрошенні
Головне завдання, аби на старті не втратити потенціал високоврожайних гібридів, — якісний посів. Основні рекомендації від Агрономічної служби Corteva Agriscience:
«Головний фактор — волога, і це питання в даному господарстві вирішується завдяки зрошенню. Тож гібриди кукурудзи підібрані таким чином, щоб на зрошенні реалізувати свій високий потенціал урожайності. За умови відсутності всіх лімітуючих факторів, крім погодних умов, обрані гібриди дозволяють отримати максимальний врожай на рівні 15-16 т/га», —говорить менеджер з агрономічної підтримки Херсонської та Запорізької областей компанії Corteva Сергій Новак.
По соняшнику підібрана лінійка високоврожайних гібридів, які мають високий потенціал олії, що дозволить аграрію отримати від переробників вищу ціну.
Оригінальність насіння можна перевірити за серійним номером або відсканувавши Q-код у додатку Pioneer®.
Вінниччина, ФГ «Роксана-К». Підбір гібридів та протруювання насіння
На полях господарства ФГ «Роксана-К» посіяно найпередовіші гібриди кукурудзи і соняшнику бренду Pioneer® та будуть застосовані найновітніші засоби захисту рослин компанії Corteva Agriscience.
«Основним фактором для посіву культури є температура ґрунту на глибині загортання насіння — 5 см. Фактично вона має бути +10°С. Для визначення точних термінів сівби рекомендуємо скористатися мобільним додатком — агропомічником Pioneer®, який відповідно до вказаної геолокації пропонує строки посіву для кожної культури», — розповідає менеджер з агрономічної підтримки Вінницької області компанії Corteva Віктор Туровець.
Для посіву в ФГ «Роксана-К» обрали три гібриди кукурудзи Pioneer® з лінійки Optimum®AQUAMax® — це посухостійкі гібриди, які є оптимальним вибором для умов недостатнього зволоження, адже вони максимально ефективно використовують усю наявну вологу завдяки своїй генетиці.
Серед гібридів соняшнику для проєкту «Агросеріал» обрано один гібрид із лінійки ExpressSun™ з високим потенціалом урожайності та стійкістю до хвороб, а саме Р64LE25, що є лідером серед експрес-стійких гібридів на ринку України.
Особливу увагу варто звернути на преміальну обробку насіння Lumigenтм. Це комплекс потужних засобів захисту насіння та сходів, який містить фунгіциди та інсектициди для контролю ґрунтових патогенів, включаючи дротяників, личинки коваликів та нематод, а також антистресант Лігногумат®.
Полтавщина, ПП «З-Агро». Правильні терміни та глибина висіву
Оскільки Полтавщина кілька років поспіль потерпає від посухи, аграріям регіону рекомендується робити мінімальну обробітку ґрунту, щоб зберегти вологу.
«Цього року багато виробників припустились помилки, оскільки поспішили з посівом. Але потрібно враховувати, що дія протруйника, нанесеного на насіння, лімітована, і чим довше насіння знаходиться в ґрунті, тим менший захист посівів після сходів», — розповідає менеджер з агрономічної підтримки Полтавської області компанії Corteva Генадій Сизоненко.
Агрономічна служба Corteva звертає увагу:
Основні гібриди кукурудзи, обрані для «Агросеріалу» на Полтавщині, належать до лінійки Optimum® AQUAMax®, оскільки вони краще переносять посуху, краще запилюються і за рахунок розвиненої кореневої системи краще використовують вологу, яка знаходиться в глибоких шарах ґрунту
Чернігівщина, СФГ «Незалежність». Налаштування сівалки
Посів — це один із найважливіших процесів у полі, під час якого сільгоспвиробники закладають майбутній потенціал урожаю.
«До посіву ми рекомендуємо аграріям приділяти увагу налаштуванню сівалок. Основний момент, на якому ми акцентуємо увагу, — це перевірка налаштування висівних апаратів за допомогою стенду. Його задача — відцифрувати дані, які не можна побачити на полі», —зазначає менеджер з агрономічної підтримки Чернігівської та Сумської областей компанії Corteva Володимир Бочко.
Чернігівщина, ТОВ «Праця Стольне». Секрети успішної посівної
Як впливає фракція і тип насіння на врожайність, та що в умовах Чернігівської області буде головним лімітуючим фактором цього сезону — температура чи вологість ґрунту?
Про це в деталях розповідає менеджер з агрономічної підтримки Чернігівської та Сумської областей Володимир Бочко.
В обробітку господарства майже 3 тис. га і на понад 60% площах використовують насіння Pioneer.®
«Висіваючи насіння у прохолодний ґрунт, у першу чергу краще вибрати насіння з меншою фракцією. Урожайність же від маси тисячі насінин не залежить, і досліди для перевірки цього ми теж закладаємо на наших Агрополігонах цього року», — каже Володимир Бочко.
Він рекомендує сільгоспвиробникам не поспішати сіяти кукурудзу та соняшник у холодний ґрунт, а дочекатися належної температури — +10°С, оскільки показник температури ґрунту є дуже важливою складовою посівних робіт.
«Гібриди з лінійки Optimum® AQUAMax® середньої групи стиглості цьогоріч будуть прив’язані до метеостанції, щоб відслідкувати, яка потрібна сума ефективних температур для сходів, скільки потрібно вологи для формування і наливу зерна, яка потрібна сума ефективних температур для фізіологічної стиглості», — додає менеджер з агрономічної підтримки.
Так само були закладені дослідні ділянки гібридів соняшнику.
Не пропускайте наступні серії онлайн-спостереження від посівної і до збирання урожаю на YouTube-каналі.
AgroPortal.ua за матеріалами Corteva Agriscience