Агрегаты KUHN: технологическая адаптация аграриев к изменениям климата

15 сентября 2021, 06:22 3754

Изменение климата заставляет сельхозпроизводителей переходить на влаго- и энергосберегающие технологии, менять требования к сельскохозяйственной технике. Компания KUHN оперативно реагирует на новые вызовы и предлагает линейку агрегатов с американского завода KUHN Krause, которые соответствуют современным запросам аграриев.

*Текст подається мовою оригіналу

«З усієї лінійки техніки KUHN ми сфокусувалися на техніці, яка створена для волого- та енергозберігаючих технологій і адаптована під зміни клімату. На заводі KUHN Krause випускається 10 найменувань техніки, яка направлена на збереження вологи та ресурсів. Водночас пропоновані нами агрегати потребують найменшого обслуговування і націлені на максимальну оптимізацію витрати сил та енергії. І ми впевнені, що дана техніка буде ставати все більш затребуваною з кожним посушливим сезоном», — зазначає представник компанії УАПК Дмитро Сакунов.
 
Gladiator: технологія strip-till і накопичення вологи
 
Агрегат Gladiator призначений для смугового обробітку ґрунту за технологією strip-till, яка передбачає нарізання смуг восени чи навесні.
 

«Майже вся техніка, яка виробляється KUHN Krause, має на меті залишити пожнивні рештки на поверхні ґрунту або перемішати їх у верхніх шарах, що захищає від випаровування вологи, перегрівання, а необроблене міжряддя виступає як акумулятор вологи», — зазначає Дмитро Сакунов.

представник компанії УАПК Дмитро Сакунов
представник компанії УАПК Дмитро Сакунов

Gladiator забезпечує глибину оброблюваної смуги від 15 до 30 см, ширину 30 см і міжряддя 70 см. Таким чином необроблювана ділянка в міжрядді становить 40 см.

В агрегаті регулюється кут атаки диску для формування рядка від 3 до 18 градусів та має три положення — 2-10-18.

За словами Дмитра Сакунова, ця опція важлива при роботі восени, коли бажано нагорнути вищий горбок, щоб весною отримати рівну поверхню.

При нарізці смуг весною потрібно, щоб ґрунт був стиглий, і важливо вибрати правильну глибину, щоб після проходу лапи не залишалися повітряні пазухи. Для цього в агрегаті встановлені певні опції: ланцюговий коток, а також можливість встановлення трубчатого котка. В Gladiator запатентована технологія котка з ланцюгами для розбивання грудок без руйнування структури ґрунту.
 
Також Gladiator під час нарізання смуг може виконувати ще одну важливу операцію —закладання добрив. Одночасно може вноситись два види добрив: сухі та рідкі, або можна встановити трубки для внесення двох видів рідких добрив. Глибина внесення — від 12,5 до 27,5 см.
 
«Культиватор можна обладнати системою для внесення добрив, яка обійдеться значно дешевше, ніж імпортні аналоги. Це рішення характерне лише для України. Також до навісного агрегату можна причепити візок з 5-кубовим бункером. На причіпний агрегат бункер встановлюється спереду», — розповідає Дмитро Сакунов.
 
Навісний Gladiator в Україні з міжряддям 70 см доступний для замовлення у 4-, 8- та 12-рядній модифікації, причіпна версія — 8-рядковий агрегат з жорсткою рамою.
 
Excelerator: помічник для збереження вологи
 
Закладка майбутнього врожаю починається зі збирання попереднього, тому вимагається висока культура до збирання попередника — якісне подрібнення пожнивних решток і рівномірне їх розподілення. Від цього залежить якість наступної технологічної операції.
 
Excelerator 8005 — агрегат для вертикального обробітку ґрунту, подрібнення рослинних решток і збереження вологи. Машина може використовуватись для передпосівної обробки ґрунту, лущення стерні, закриття вологи і для осінньої обробки важких пожнивних решток.
 
«При роботі Excelerator ґрунт мінімально перемішується, пожнивні рештки залишаються зверху, але при цьому ґрунт розпушується. Агрегат зменшує ущільнення ґрунту у верхньому шарі на глибині до 10 см. Коли ми маємо на меті розкладання пожнивних решток, їх треба подрібнити і залишити біля поверхні ґрунту», — пояснює Дмитро Сакунов.

Особливості агрегату — диски зубчастої форми, які мають розмір впадини діаметром як розмір стебла соняшника чи кукурудзи. Ці зуби слугують як додатковий захват стерні, щоб покласти її і перерізати.
 
Також ще однією перевагою є здатність дисків самозаточуватись під час роботи і постійно зберігати зубчастий агресивний профіль.
 
«Агрегат має змінний кут атаки дисків для зміни інтенсивності заробки пожнивних решток.Завдяки майже рівним дискам із зубами та малим кутам атаки (1-5°) ґрунт розрізається та розпушується без перевороту і зміщення вбік, на відміну від борони чи лущильника (15-20°), що зменшує пересушування верхніх шарів ґрунту. Також завдяки малій опуклості дисків та малим кутам атаки після проходу агрегату не утворюється ущільнення ґрунту, на відміну від борони», — пояснює Дмитро Сакунов.

Line Ripper: контроль за ущільненням ґрунту
 
У першу чергу при переході на ощадливі технології потрібно звернути увагу на показники ущільнення ґрунту. Одним зі шляхів вирішення цієї проблеми може бути використання з осені глибокорозпушувача Line Ripper.
 
«Для того, аби агрегат мав можливість якісно виконувати технологічний процес на полях із великою кількістю пожнивних решток, у стандартній комплектації глибокорозпушувача перед кожною глибокорозпушувальною лапою передбачено встановлення ріжучого диску діаметром 550 мм та товщиною 6 мм, робочий тиск на ґрунт становить 250 кг, чого більш ніж достатньо для роботи», — зазначає Дмитро Сакунов.
 
Він додає, що регулювання глибини обробітку ґрунту здійснюється за допомогою опорних пневматичних коліс, що гарантує однакову глибину обробітку на різних типах ґрунтів та полях із нерівною поверхнею.
 
AUROCK 6000 RС: посівний комплекс для українських полів
 
Висівний комплекс прямого висіву AUROCK 6000 RС призначений для роботи за технологією no-till і спеціально розроблений для ринку України для роботи у складних умовах. 

«Комплекс оснащений двома системами дозування та розподілу з бункером об’ємом 5,5 тис. л, який розділений на дві частини (50х50). Дводискові сошники точно виконують закладку посівного матеріалу в посівне ложе та ідеально закривають борозну. Центральний шарнір між сівалкою і рамою забезпечує точне проходження сошника по сліду прорізного диска. Це дозволяє ідеально розмістити насіння в борозни, навіть при проходженні сівалкою кривих ділянок, поворотах або сівбі на схилах», — розповідає представник компанії KUHN Дмитро Бєлий.

представник компанії KUHN Дмитро Бєлий
представник компанії KUHN Дмитро Бєлий

Добрива і насіння закладаються в один рядок. Глибина регулюється механічним способом. Норми висіву насіння і добрив — від 1,5 кг до 400 кг.

«Також посівний комплекс обладнаний системою VISTAFLOW — це датчики, які показують норму висіву, також ми можемо закрити кожен другий рядок і тим самим збільшити міжряддя і можемо відключати сівалку по секціям», — зазначає Дмитро Бєлий.
 
Крім того, висівний комплекс може бути оснащений специфічними комплектуючими вузлами та механізмами, наприклад, переднім ріжучим котком з гідравлічним налаштуванням для вирівнювання рослинного покриву, подрібнення великих дерев’янистих рослин та їх залишків.

При замовленні посівного комплексу AUROCK 6000 RC можна вибрати будь-який варіант його комплектації, максимально адаптований до конкретних агротехнологічних потреб, навіть вибрати міжряддя 15 см або 18,7 см. Є можливість також міняти міжряддя, піднявши та зафіксувавши незадіяні сошники, відключивши подачу посівного матеріалу або добрив.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua