Практична підготовка студентів — невід’ємна частина навчального процесу. Особливо важлива вона для агрономічних спеціальностей. Тож, закінчивши 3 курси університету, я вирішив пройти практику за кордоном. Обраною країною була Німеччина, адже ще з дитинства мріяв побувати там, побачити найрозвинутішу економіку Старого Світу.
Практика залишила після себе позитивні враження. Проте стало цікаво, як же втілити передові технології в сільськогосподарське виробництво України. В же той час мій хороший знайомий, колишній викладач нашого університету, а нині керівник проектної групи компанії «Седна-Агро» Володимир Осадчий запропонував мені пройти практику на демонстраційному полі «Агро-Арена» Умань. Я погодився, про що абсолютно не пожалкував.
Вдалося на практиці отримати відповіді на всі запитання, адже, ще сидячи за партою в університеті виникало безліч питань, навіть я сказав би хвилювань, коли на тобі величезна відповідальність за поле, яке не пробачає помилок, або як кажуть: «Землю не обдуриш».
Працюючи на посаді помічника агронома, дуже сподобалось те, що вдавалося все спробувати власноруч: чи то налаштування сівалки чи ґрунтообробного агрегату, внесення хімічних засобів захисту та інше. Важливим моментом є те, що вдавалося спілкуватися з виробничниками, які відвідували наші Дні поля, дізнатися, як працюють господарства.
А яким же хвилюючим і одночасно радісним є збір вирощеного урожаю, коли усвідомлюєш, що часточка твоєї праці була вкладена в процес вирощування культур. Не дарма кажуть: «Хвала тим рукам, які вирощують хліб».
Практика проходила в період з 15 червня по 30 липня 2015 року. Тобто мені і моїм колегам-одногрупникам вдалося взяти участь у семінарах по технологіях вирощування і захисту сільськогосподарських культур. Важливим є багаж знань отриманий в університеті, тобто певні моменти у технологіях ми вже знали. Підкріплений практикою, на мою думку, такий досвід — безцінний.
Хочеться подякувати викладачам Уманського національного університету садівництва за отримані знання та керівникам демонстраційного поля за підтримку та консультації. Беззаперечно, рекомендую всім студентам дарма не витрачати час, а починати такі практики ще з перших курсів.
Святослав Павлішин, магістр 2 року навчання, спеціальність «Захист рослин»